Hendek Vadi Emlak
 

Büyükşehir Belediyesi sınırlarının, il sınırlarının tamamını kapsayacak şekilde genişlemesi durumunu dikkate alarak organizasyonel olarak hazırlıklı olmak için çalışmalara başladıklarını kaydeden SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Tüm il sınırlarına en etkin şekilde hizmet götürebilmek için bugünden itibaren yeniden yapılanma sürecini başlatıyoruz” dedi.

 

SASKİ Şube Müdürleri Toplantısı, üst yönetim ve daire başkanlarının katılımıyla SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in başkanlığında SAKVA’da gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi sınırlarının genişlemesi durumunu dikkate alarak yeniden yapılanma süreci başlattıklarını belirten Rüstem Keleş, “Hükümetimizin 13 ilin daha büyükşehir olması ve mevcut büyükşehirlerin de tüm il sınırlarını kapsayacak şekilde düzenlenmesi noktasında bir çalışması söz konusu. Hizmet alanımızın genişlemesi durumunda hizmetlerimizi aksatmadan, en etkin şekilde sürdürülebilmemiz gerekiyor. Bunun içinde SASKİ Genel Müdürlüğü’nde yeniden bir yapılanma gerçekleştireceğiz. Bu bağlamda Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanlığı ve Şube Müdürlükleri sayısı aynı kalmak suretiyle yeni bir yapılanmayı bugünden itibaren başlatıyoruz. Buna göre Elektrik, Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanlığı’nı lağvedip İlçe İşletmeler Daire Başkanlığı’nı kuruyoruz. Ayrıca bazı şube müdürlüklerini birleştirip yeni şube müdürlükleri kuruyoruz” dedi.

 

2013 Hazırlığı

Tüm il sınırlarına en etkin şekilde hizmet edebilmek için bu yönde bir re-organizasyona gittiklerini kaydeden Rüstem Keleş, “Yeni yapılanmamızda karar alma süreci hızlanacak. Verimlilik ve etkinlik maksimum seviyeye çıkarılmış olacak. Süreci şimdiden başlatarak adaptasyonu en kısa sürede sağlamak istiyoruz. Amacımız 2013 yılında çıkması beklenen yasa kanunlaştığında hiçbir aksaklık yaşamadan hizmetlerimize devam etmek” diye konuştu.