Hendek'te iftar vakti ve sonrası içme sularından gelen koku sonrası Vatandaşların şikayeti üzerine Saski ekipleri ilçede kökünün neden kaynaklandığı ile ilgili çalışma başlattı.

 Hendek SASKİ’den Açıklama Bekliyor
Hendek’te İftar saati öncesinde içme sularındaki kötü koku ve sonrasında suların kesilmesi Vatandaşların tepki göstermesine neden oldu.
Hendek’te içme suyu ile ilgili şikayetlerin artması üzerine Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) kullanıcıları SMS ile bilgilendirmelerde bulundu.
SASKİ’den sms bilgilendirmesi
Şikayetlerin artması üzerine SASKİ tarafından abonelere “Sayın Abonemiz, bu akşam üzeri içme sularında koku kaynaklı şikâyetler alınmıştır. Depolarda ve şebekemizde yapılan ölçümler neticesinde klor seviyesinin normal olduğu tespit edilmiştir. Şikâyetler neticesinde tedbir amaçlı sular kesilerek şebekeler ve depoların tahliye işlemine başlanmıştır. Ekiplerimiz tarafından numuneler alınmış ve kokunun kaynağı araştırılmakta olup en kısa surede tekrardan sular verilecektir” ifadelerine yer verildi.
Yetersiz bulundu
SASKİ tarafından gönderilen sms bilgilendirmesi ile yapılan açıklama Vatandaşlar tarafında yetersiz bulunurken, Hendek’te içme sularındaki kötü koku ve su kesintileri Hendek’te günün konusu oldu.