Hendek Vadi Emlak

Hendek Belediye Meclis Toplantı salonunda AK Parti ve MHP Meclis üyeleri , SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Belik, Kuzey işletmeler Daire Başkanı Yılmaz Çiğdem,SASKİ Hendek Şube Müdürü İlker Tanrıverdi ve Abone işleri tahakkuk şube müdürü Seyit Sakallıoğlu,Çamlıca Mahallesi Muhtarı  Şaban Acarlı  ile bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Hendek’te yeni mahalle statüsüne giren bölgelerde ücretsiz abonelik ve su sayaçlarının takılması ile birlikte fiyat konusu da gündeme geldi.

Su birim fiyatlarının yüksek olması nedeniyle Köylerde hayvan yetiştiricilerinin mağdur olacakları yönünde bilgiler veren MHP Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır vatandaşların mağdur olmamaları için gereken çalışmanın yapılmasını istedi.

SASKİ yetkilileri önerileri dikkate alarak istenilmesi halinde vatandaşların evlerine ve ahırlara ayrı ayrı ücretsiz sayaç takabileceklerini söylediler.

Yapılan görüşmede SASKİ’nin belirlediği 1.50 tl olan m3 su birim fiyatının 0.58 TL’ye  (KDV-atık su bedeli dahil) getirilmesi teklifi sunuldu.

Teklif sonrası SASKİ yetkilileri Hendek’te Mahalle (Köyler) statüsüne giren bölgelerde 0.58 TL olmasını kabul etti.

SASKİ Yetkilileri ile Meclis üyeleri arasında görüşmelerin sonunda madde madde yazılarak hazırlanan tutanak yetkililer tarafından imza altına alındı.

SASKİ Yetkilileri ve Hendek Belediye Meclis Üyeleri arasında yapılan görüşmede tutanak altına alınan maddeler ise şöyle

1-Su sayaç tarifesine göre M3 fiyatı 0.58 TL’den  (KDV-Atık Su parası dahil)

2- Su sayaç kapasitesi 25 M3 olacak

3- Mahallelerin tamamına sayaç takıldığında su para ödemeleri yürürlüğe girecek.

4- İsteyen vatandaşlar konut ile Hayvan Barınaklarını ayrı ayrı ücretsiz abone yaparak sayaç taktırabilecek.

5-Mevcut olan binalardan Abonman ve sayaç ücretleri alınmayacak

Tutanak tutulmasının ardından SASKİ Ekipleri su sayaç takma çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.