Kıyasıya mücadeleye sahne olan karşılaşmada Şampiyonu uzatma dakikaları belirledi ve Talha Saraç'ın attığı muhteşem golle Yenimahallespor Şampiyon olarak 1. Amatör lige yükseldi.

Baraj maçında Yenimahallespor’un şampiyon olmasının ardından ikinci olan Yeşillerspor Play Off grup maçlarına katılacak.

Dostça başladı, dostça bitti

Geyve- Pamukova grubundan Hendek Yenimahalle çıktı, Çarşamba gecesi başlayan maç Perşembe günü saat 01.00 de bitti. Maçta 5 gol, 1 kırmızı kart ve 2 uzatma devresi oldu. Hendek derbisi dostça başladı, dostça bitti

Yenimahalle barajdan çıktı

İlk yarıda her iki takım önce gol yememek için çok dikkatli top çevirdi,31.dakikada Yenimahallespordan Enes kale önündeki karambolde topa son dokunan oldu: 1-0 bu gol devrenin skoru oldu

İkinci yarı karşılıklı goller

48.dakikada Yeşillerspor penaltı kazandı. Emirhan durumu 1-1 yaptı.  Kaptan Emre Çaçur 56. dakikada Yeşillersporu 2-1 öne geçirdi. Rakibine baskı kuran Yenimahallespor 71. Dakikada Sefa’nın müthiş frikik golü ile durumu eşitledi. 2-2.

Yeşillerspor’dan Emre Arslan 92. Dakikada kırmızı kart gördü. Maçın normal süresi bu skorla sona erdi.

Uzatmada tek gol

Uzatmanın ilk devresinde gol olmadı. 115. Dakikada Talha Saraç'ın serbest vuruşta 25 metreden attığı muhteşem golle takımını 3-2 öne geçiren golü atınca şampiyonluğu ilan etti.

Kupa verildi

Çarşamba gecesi 22.30 da başlayıp Perşembe saat 01.00 da biten müthiş maç sonrası şampiyonluk kupası ve madalyalar SASKF başkanı Yaşar Zımba, Futbol il temsilcisi Tezcan Demir, SASKF yöneticileri Fatih Kanbur, Hasan Zandolu, Ahmet Silahçı, Gençlik spor stad sorumlusu Özcan Çelikten tarafından verildi.

Yenimahallespor: 3

Yeşiller Gençlikspor: 2

Saha: Erenler Atatürk

Hakemler: Bahadır İleri, Erdi Öz, Hakancan Yılmaz

H.Yenimahallespor: B. Halit, Onur, Soner, Sefa, Burak, Enes, Ünal (Rıdvan) Sezer (Ünal Bektaş) Muhammed, Rahim (Fatih*) F. Talha Saraç

Antrenör: Orhan Kumru

Yeşillerspor: Halil İbrahim, Emre Abukan, İlhan, Emre Çaçur (Emre Arslan) Halilcan, Hüseyin, Ali Rıza, Oğuz (Özgür) Emirhan, Yusuf Emre, Batuhan, Alihan

Antrenör: Muammer Arslan

Kırmızı kart: Dk. 92 Emre Arslan (H. Yeşillerspor)

Goller: Dk.31 Enes, Dk. 71 Sefa, Dk. 115 Talha Saraç (Yenimahallespor), Dk. 48 Pen. Emirhan, Dk. 56 Emre Çaçur (Yeşillerspor)