Hendek Vadi Emlak

İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışmaları sonucu Turanlar Mahallesinde satışa hazır Bonzai Maddesi olduğu bilgisine ulaştı. T.H ve eşi N.H'nın evinde Bonzai olduğu bilgisine ulaştıktan sonra ekipler gece geç saatlerde Turanlar Mahallesine operasyon düzenledi.

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığının arama kararı gereği Mahalleye giden ekipler T.H ve eşi N.H isimli şahısların evinde geniş Çaplı arama yaptı. Operasyona uyuşturucu arama köpeği de katıldı. Uyuşturucu köpeğinin masa üzerinde bulunan çiçek saksısına tepki vermesi üzerine çiçek saksısı kontrol edildi. Ekipler çiçek saksısı içerisinde satışa hazır 52 gr (11 Poşet) satışa hazır Bonzai Maddesi ele geçirdi.

Olayla İlgili T.H ve eşi N.H, M.K isimli şahıslar gözaltına alındı. Emniyetteki İşlemleri bittikten sonra  tutuklanma istemiyle Mahkemeye sevk edilen T.H ve eşi N.H tutuklanarak Ferizli Cezaevine gönderildiler.

Suç ve suçlularla mücadelede vatandaşlarımızın duyarlı olunmasını ifade eden yetkililer, bu gibi durumlarda 155 Polis İmdat hattını aramalarını söylediler.