Hendek Vadi Emlak

Bitlis Adayı olduğunu TV’den Öğrendi

MHP Sakarya aday adaylığı sırasında başka bir il belirtmediğini ifade eden Melihşah Budak, “Sadece Sakarya için müracaat ettim. Bitlis adaylığını Bengütürk TV Ana Haber’den öğrendim. Partimizin vereceği görevlere, her yerde hazır ve nazırız.” dedi.

Batı’dan Müracaat, Doğu’dan Adaylık; Türkiye Vekilliği
Açıklamalarına devam eden Budak; “Ben başvurumu Batı’dan; Sakarya’dan yaptım, Bitlis’ten; Doğu’dan Aday oldum. Türkiye vekilliğine adayız. Güzel Türkiyemizin 81 ili de benim nazarımda birbirinden kıymetlidir ve vatan toprağı olan her yer de benim için kutsaldır. Benim için ömrümün önemli bir kısmını geçirdiğim Sakarya ilimizden aday adayı olmak ne kadar kıymetliyse, ülkücü davaya ve değerli halkımıza hizmet etmek adına doğduğum ve kültürüyle beslendiğim topraklar olan Bitlis’den aday olarak gösterilmek de benim için bir o kadar kıymetlidir ve de ömrüm boyunca onurla taşıyacağım bir şeref madalyasıdır.” diye ifade etti.

Bitlis’ten Çok Güzel Tepkiler
Bitlis’te akrabalarının kendisini sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Budak;”Sakarya’dan, İzmir’den ve en önemlisi Bitlis’ten arayanlar, hayırlı olsun diyenler oldu. Bitlis Eren Üniversitesi’nden Doçent, Ahlat’tan Emekli Polis Amiri, Adilcevaz’dan muhtarlar arayarak maddi manevi yanımda olduklarını, hemşerilerinin aday olmasına çok sevindiklerini, karşılama yapmak istediklerini ifade ettiler.” dedi.

Hazırlıklar bitiyor
Şuanda Ankara’da olduğunu belirten MHP Bitlis Adayı Melihşah Budak; “Sakarya’daki işlerimi akrabalara bıraktık. Ailem Bitlis’e gelemeyecek. Çünkü Eşim Avukat duruşmaları var. çocuklarında okulu var. Onlar Sakarya’da kalacak. Biz Görevimizin gereğini layıkıyla yaparız. Ülkücü terbiye ile büyüdük. Milliyetçiyiz. MHP’de Neferiz. Burukluk, kırıklık bizde olmaz. Verilen her göreve hazırız. Bugün Önce Başbuğumuzun Kabrini ziyaret ettik. Akabinde diğer Bitlis adayları ile istişare yaptık. hazırlıklar bitmek üzere ekip olarak Bitlis’e hareket edeceğiz. Sakarya’ya selam eder; dualarında bu kardeşini de hatırlamalarını istirham ederim.” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak : Medyatime