İbrahim Nalbant’ın istifasının ardından kulübü kongreye götürmek için başkanlık görevini üstlenen Hüdaverdi Bahadır açıklamalar yaptı. Bahadır ‘Sakaryaspor camiasının tek vücut olması lazım. Şehir kenetlenirse başarı kendiliğinden gelir. Birlik ve beraberliğin tesis edilmesi çok önemli. Başkanın kim olacağı, yönetimde kimlerin yer alacağından önce birlikteliği sağlamamız lazım” dedi

YOK ÖYLE BİR ŞEY

Sakaryaspor’un 6 Kasım’da yapılacak kongresinde aday olacağı konuşulan Hüdaverdi Bahadır “Benim adaylık gibi bir düşüncem yok. Hesapsız kitapsız bir yola çıkılmaz. Delege yapıldığı ve aday olacağım söylentilerini yayanlar Sakaryaspor camiasına zarar veriyor. Benim ayak oyunlarına ihtiyacım olmaz. Kaypaklık yapmam ben. Bir göreve talip olursam çıkar açıkça söylerim.  Siyaset yapıyorum. Yarın bu şehrin sokaklarında, Sakaryaspor tribünlerinde olacağım. Bugün kadar başım dik dolaştım. Öyle dolaşmaya da devam edeceğim. O sebeple ayak oyunları, delege yapılması bana göre işler değil”

YARI YOLDA BIRAKAMAZDIM

Sakaryaspor Kulüp Başkanı İbrahim Nalbant’ın istifasının ardından görev alıp kulübü kongreye götürmek için gayret ettiğini ifade eden Bahadır “Emaneti yarı yolda bırakmak bize yakışmaz. Sevdamızın, Sakaryaspor’un başarısı için çalışmaktan başka amacımız yok. Söz verdiğimiz gibi emaneti kongrede yeni yönetim oluşuncaya kadar en doğru en başarılı şekilde yönetmekle sorumluyum. Bunu yapmak içinde elimden geldiğimce mücadele ediyorum” dedi

BAŞKANLAR SAĞ ELİNİ...

“Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce bu takıma gönülden destek veriyor. Kişisel düşüncem, beklentim Ekrem Yüce bütün ilçe belediye başkanlarını hatta önemli kurumların temsilcileriyle bir araya gelmeli. Belediye başkanlarından camianın birleşmesi, kenetlenmesi ve başarının gelmesi için herkes sağ elini taşın altına koyacak çıkışı yapmalı. Bu çıkış ve devamında yakalanacak sinerji bizi başarıya götürür. Sakaryaspor’un geçmişte yapılan yanlışlara düşülmeden birlik içerisinde geleceği planlanmalı. Sakaryaspor bizim kentin birleştirici çimentosu. Başkanın kim olacağına değil birlikte neler yapılacağına odaklanılmalı. Her fırsatta söylüyorum. Ben şehrimin takımıyla alakalı ne zaman görev verilse ne zaman destek istense vermeye devam edeceğim”

EKSTRA PRİM OLACAK

Sakaryaspor’un kazanmaya devam etmesi gerektiğini ifade eden Bahadır “Niğde maçına verdiğim prim sözünü tuttum. Şimdi Van maçına da ekstra prim vermeyi düşünüyorum. Takımın kongreye değil lige odaklanması ve kazanmaya devam etmesi lazım. Van maçında ekstra pirime ekstra ceza uygulaması olabilir”

KULÜBÜ TAŞIYORUZ

Sakaryaspor Kulübü’nün Rüstemler’den taşınacağını ifade eden Hüdaverdi Bahadır “Yeni haftada kulübün yönetim yeri statta olacak. Futbolculara, teknik heyete daha rahat bir ortamda çalışma imkanı hazırlıyoruz. Her ortamda söylediğim sözleri size yinelemiş olayım. Bizim görevimiz şehrimin simgesinin başarılı olması için gayret göstermek, emek harcamak. Spora olan tutkum, Sakaryaspor sevdası nedeniyle yapabileceğimin en iyisini yapmaya devam edeceğim”

YAPTIKLARIMIZI ANLATAMADIK

Sakaryaspor yönetiminin bugüne kadar yaptıklarını kamuoyuna anlatamamak gibi bir sorunu olduğunu aktaran Bahadır “Biz iyi işlere de imza attık. Lakin yaptıklarımızı kamuoyuyla, taraftarla paylaşma noktasında eksik kaldık. Daha paylaşımcı olsak, iletişimimiz daha güçlü olsaydı bugün belki de başka şeyler konuşuyor olacaktık. Pazartesi günü geniş kapsamlı bir değerlendirme yaparak yapılan ve yapılamayanları hatta geleceğe dair fikirlerimi kamuoyuyla paylaşacağım” dedi.