Hendek İnşaat Tadilat
Hakkâri’de helikopter düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Regaip Şahin, dün Hacıbayram Camii'ndeki cenaze namazını takiben Serdivan Şehitliği'nde toprağa verildi

Deryan Tepe

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Regaip Şahin, Serdivan’da toprağa verildi. 4 helikopter mürettebatı ve 11 kişilik emniyet timi ile birlikte Yüksekova'dan kalkan Jandarma Genel Komutanlığı'na ait bir S-70 Skorsky tipi helikopterin Dağlıca'nın 12 kilometre kuzeydoğusundaki Deryan Tepe'ye inişe geçtiği sırada düşmesi sonucu şehit olan 5 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Regaip Şahin’in cenazesi dün sabah ilimize getirildi.

Anne’nin feryadı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bekleyen cenaze daha sonra Serdivan’da bulunan baba ocağına buradan da namazın kılınacağı Hacı Bayram Camii'ne getirildi. Cenazenin eve getirildiği esnada anne Sevim Şahin gözyaşlarına hakim olamazken oğlunun tabutuna sarıldı. Baba Hayrettin Şahin de cenaze boyu metanetini korurken kendisine taziyede bulunan herkese ''vatan sağolsun'' dedi.

Geniş katılım

Cenazeye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Garnizon Komutanı Orhan Çınar, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, AKP Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Ali İhsan Yavuz, CHP Milletvekili Engin Özkoç, Belediye Başkanları, askeri erkân, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Ergün'e sitem

Cenazenin 1 saate yakın bir süre sıcakta bekletilmesi sonucu etrafa kokular yayılırken, daha sonra şehidin tabutuna gül suyu döküldü ve bakkaldan alınan şemsiyelerle gölgelik yapıldı. Bakan Nihat Ergün'e sitemde bulunan şehit babası Hayrettin Şahin, "Oğlum dondurma şemsiyelerinin altında mı yatacaktı? Garibanız, fakiriz diye mi böyle yapılıyor? Zengin oğlu olsaydı kimse kapımızdan ayrılmazdı" ifadelerini kullandı. Cenaze namazını İl Müftüsü İlyas Serenli kıldırdı. Kortej eşliğinde cenaze arabasına taşınan şehit uzman çavuş, Serdivan Şehitliği'nde defnedildi.