Hendek İnşaat Tadilat

Sakarya, Adapazarı Çark Caddesi’nde 19:00 da başlayan 7-8 bin kişinin katıldığı yürüyüşte Sakarya adeta ayağa kalktı. Yürüyüşte Ülkü Ocakları’na mensup gençler açtıkları bayrak ve sloganlarla dikkat çekiciydi. “Kahrolsun PKK” Şehitler Ölmez; Vatan Bölünmez” “Kanımız aksa da zafer İslam’ın” “Biz biz Alpaslan Türkeş’in askerleriyiz” tezahüratlarıyla cadde adeta inledi. Cadde esnafı ve vatandaşlar ülkücülere alkışlarla destek verdi.

Sakarya il Ocak başkanı Serdar Gül, MHP il Başkanı M. Levent Bülbül, İl Yönetimi, Sakarya MHP Milletvekili Zihni Açba, Adapazarı ilçe başkanı İsmail Küçük, MHP Milletvekili aday adayları , Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül ve ülkücü camianın yoğun katılım gösterdiği yürüyüş AKM önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Basın Açıklaması akabinde son buldu.

Ülke genelinde yaşanan terör olaylarını değerlendiren Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül yapmış olduğu açıklamada;
“Son günlerde yaşadığımız olaylar verdiğimiz şehitler milletimizi çok büyük bir üzüntüye sevk etmiş, ciğerlerimizi sızlatmıştır.

PKK dün bir televizyon programında Cumhurbaşkanının da bizzat ifade ettiği gibi “Çözüm sürecinde silah stoklamıştır.” Bu itiraf sürecin mimarı olan kişi tarafından birinci ağızdan deklare edilmiştir. Bu süreçte ordunun elinden operasyon yetkisi alınmış, PKK’nın alan hâkimiyeti kurması için bütün koşullar elverişli hale getirilmiştir. Bölücüler Türkiye tarihinde hiçbir zaman görülmediği ölçüde etkinlik kazanmıştır. Bu rezil politikalar ‘çözüm’ adı altında uygulanmış ve ne yazık ki bugünkü sonuçları doğurmuştur. Bunca acının yaşandığı bir ortamda utanmadan, arlanmadan Türk milletinin aklıyla alay edilmektedir. Mehmetçiklerimizin canı üzerinden siyasi hesap yapmak, insani ve vicdani hiçbir ilkeyle açıklanamaz. İnsan olan böylesi bir zilletin içinde olamaz!

Milli güvenliğin sağlanması için ‘Demokratik Açılım’ adlı ihanet projesinden derhal vazgeçilerek, her yönüyle etkin bir terörle mücadele politikasının ortaya koyulması zaruridir. Türk milleti siyasi iktidardan boş sözler değil, devlet olmanın gereklerinin yerine getirilmesini beklemektedir.

Terörü palazlandıran, meşrulaştırmaya çalışan ve teröre sessiz kalanlar da en az teröristler kadar suçludur, aşağılıktır. Türk milleti terörün yayılmasına fırsat veren siyasetçileri, terörü meşrulaştırmaya çalışan yazarları, teröre yardım ve yataklık eden yerli ve yabancı bütün unsurları hafızasında tutacak ve hesapların görüleceği günü sabırsızlıkla bekleyecektir. Milli birlik ve bütünlüğümüze kast eden herkes bu ihanetin bedelini de ödeyecektir. Türk milletinin sabrını sınayanlar, gücünü test edenler mukadder yenilgileriyle muhakkak yüzleşecektir. Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar niyaz ediyoruz. Canımız tende olduğu müddetçe hatıralarını yaşatacağımıza ve intikamlarını muhakkak alacağımıza dair söz veriyoruz. Büyük Türk Milletinin başı sağ olsun.” Dedi.

Şehide Saygı yürüyüşünün ardından MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Sakarya il Ocak başkanı Serdar Gül, MHP Sakarya Milletvekili Aday Adayı Hızır Çağrı Güngör ve beraberindekiler İl binasına giderek değerlendirmelerde bulundular.