Hendek İnşaat Tadilat

Dağlıca’daki terör olaylarını protesto eden vatandaşlar Çark Caddesi’nden Kent Meydanı’na kadar yürüyüş yaptılar. Kent Meydanı’nda yapılan duaların ardından vatandaşların bir çoğu olaysız şekilde dağılırken bir grup HDP binasına doğru harekete geçti.

Kavaklar Caddesi üzerindeki Halkların Demokrasi Partisi (HDP) binasına yürümek istedi. Grubun yaptığı yürüyüşü engellemek isteyen polis ekipleri ile grup arasında kısa süreli tartışma çıktı. Tartışma anında grup içinden bir şahıs, yerde bulduğu bir taşı alarak HDP binasının camına attı. Taş atan şahsı gözaltına almak isteyen polis ekipleri, grubun sert tepkisiyle karşılaştı. HDP binası önünde polis ekipleri ile grup arasında çıkan kısa süreli arbede sonrasında Çevik Kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Öfkeli grubu sakinleştiren polis ekipleri, grubun dağılmaları yönünde sürekli uyarılarda bulundu.

Bu arada kimliği belirlenemeyen bir şahıs 3. katta bulunan HDP binası balkonuna komşu balkondan geçerek girdi ve HDP tabelasını söktü. HDP tabelasının sökülmesinin ardından sakinleşen grup olaysız şekilde HDP binası önünden ayrıldı.