Bayraktepe sosyal tesislerinde gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğine Sakarya Üniversitesi’nin farklı fakültelerinden Genç TEMA’lar katıldı.

Kahvaltı ile başlayan etkinlikte TEMA Vakfı Hendek ilçe sorumlusu Yard. Doç. Dr. Ahmet Sakin, “TEMA Vakfı olarak bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde bize çok büyük destek veren Hendek Belediyesi Başkanı’na ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. TEMA’nın en büyük gücü her zaman gönüllüleri olmuştur. Sahip olduğu doğal varlıkları ile Hendek’te sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü öğrencilerimizle ile birlikte var gücümüzle çalışarak ilçemizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Üniversite öğrencilerimizin TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

TEMA Vakfı Sakarya İl Temsilcisi Doç. Dr. Fatime Balkan Kıyıcı ise, “Sakarya Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu’nun farklı fakültelerdeki öğrencileri bir araya getirerek Hendek İlçemizdeki Eğitim Fakültesi öğrencileriyle birlikte böyle güzel bir buluşmayı gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu güzel buluşmada bize desteklerini esirgemeyen başta Hendek Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü’ye ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.  Doğanın sahibi değil, sadece bir parçası olduğumuzun bilincinde olarak daha yaşanabilir bir çevre adına ailemizde yer aldığınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu bilincin yayılması ve geniş kitlelere kazandırılabilmesi konusunda gençlerin desteği ve enerjisi bizim için çok önelidir.” dedi.

 

Genç TEMA Topluluğu Başkanı Alara Zeynep Yurdakul’un önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan etkinliklerle ile ilgili bilgi vermesi ve akabinde gönüllü öğrencilerin Bayraktepe’de bulunan müzeye yaptıkları ziyaretle etkinlik sona erdi.