Dernek Başkanı Mustafa Kolat ve yönetim kurulu Tuna Tan Restoran’daki yemekli toplantıda bir araya geldi.

Kültürel konularda gelişme ve ilerlemeyi hedef alan nitelikli konuları müzakere ederek uygulamaya geçirmeyi kendilerine düstur edindiklerini belirten Mustafa Kolat, tüm toplantı ve etkinliklerinde olduğu gibi, sahip oldukları sıcak, samimi ve seviyeli ortamı sürdürdüklerini ifade etti.

Yüzyılların derinliklerinden günümüze uzanan kültür elementlerinin takdir edilmesi, yaşatılması, yeni nesillere aktarılmasını, kaybolmuş olanların da ortaya çıkarılmasını istediklerini belirten dernek yöneticileri, buna yönelik yürütülen dernek faaliyetleri arasında bulunan ve hâlen devam eden halk dansları çalışmalarının, Gürcü ve Laz yemekleriyle ilgili çalışmaların kesintisiz sürdürülmesi, geniş kitlelere ulaşılması konusunda eylem planlarını değerlendirdiler.

Dernek organizasyonuyla dil kurslarının yeniden açılması taleplerinin ve kitap vd. yayın faaliyetlerinin de toplantıda ele alındığı ifade edilmiştir.

Kültürel faaliyetlerin ve kültürel eğitim çalışmalarının ilçelere yaygınlaştırılmasının amaçları arasında olduğu belirtilmiş, dernek faaliyetlerinin tüm halkımıza açık olduğu vurgulanmıştır.