Hendek Vadi Emlak
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti (SGC) Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Matur Sakar’ya basını için kara bir olay olarak hatırlanacak silahlı saldırı olayıyla ilgili bir açıklama yaptı.

 Kara bir olay

SGC Başkanı Sezai Matur’un olayla ilgili açıklaması şöyle: “Bugün Anadolu Gazetesi’nde denetim için giden Basın İlan Kurumu görevlileri ve denetim kurulu üyesi gazeteci arkadaşlarımız gazete sahibi Adnan Uyumaz’ın silahlı saldırısına uğramıştır. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nden Kontrol Müdürlüğü’nden Şef Devrim E.  Özergin, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Recep Bolat, Denetim Kurulu ve Cemiyetimiz üyesi Yeni Sakarya Gazetesi’nden Mustafa Süke Anadolu Gazetesi sahibi Adnan Uyumaz’ın silahlı saldırısına uğradı. Devrim. E. Özergin isimli BİK Kontrol Şefi hastanede hayatını kaybetti.  Recep Bolat ve Mustafa Süke’nin tedavileri ise sürüyor.

 

Nefretle kınıyoruz

Görevi başında şehit olan Devrim E.  Özergin ‘e Allah’tan rahmet, ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Yaralı arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaşanan bu olay Sakarya basını için tarifi mümkün olmayan bir üzüntüye yol açmıştır. İçimize kadar giren şehir eşkıyalarının bu menfur saldırısını nefretle kınıyoruz. Basını bir güç olarak kullanmak için gazete patronu olan bir kişinin bu çirkin ve vahşi saldırısı içinde bulunduğumuz durumu göstermesi açısından ders verici bir nitelikte. Sakarya basınına bugünü yaşatanları gazeteci olarak kabul etmek mümkün değil.  Sakarya basını olarak hepimiz bu menfur saldırının yarattığı derin yarayı onarmakta zorlanacağımızın bilincindeyiz. Bizler, Sakarya’da gazetecilik mesleğini onuruyla icra edenler olarak içimizdeki tüm safralardan kurtulmanın arzusundayız.”