Mevcut İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın ve eski kurucu ilçe Başkanı Şenay Sakal’ın aday olduğu kongrede delege bazında yoğun çalışmalar var. Kulisler gece yarılarına kadar devam ederken, farklı farklı yorumlarda geliyor.

HASAN SERDAR BAYKAL CEPHESİ KRİZDE!!!

Siyasi kulisler Hasan Serdar Baykal cephesinde durumun oldukça sıkıntılı olduğunu konuşuyor.

Yaptığı açıklamalarla AK Parti’yi sürekli zor durumda bırakan, teşkilat ve kamuoyu nezdinde etkisiz tutumu, su konusundaki sorumsuz tavrı, belediye ile olan soğuk ilişkileri nedeniyle AK Parti’de Baykal’a karşı net tavır olduğu söyleniyor.

Cumhur ittifakına zarar verdiği görülen Baykal’ın, AK Parti’nin istenmeyen adamı olan ve AK Partili siyasilerin sırtını döndüğü Ali İnci’yle olan sıkı fıkı ilişkisi siyasi hayatını daha da zora soktuğu söyleniyor.

Ali İnci’nin delegeleri arayarak Baykal’a oy istemesi ise Baykal’a eksi yazmaya devam ediyor. Öyleki Ali İnci’nin aradığı bazı isimlerin Baykal’a oy vermekten bile vazgeçtiği iddia ediliyor.

Ali İnci’de Baykal gibi Cumhur İttifakına karşı zarar veren hamlelerle son zamanlarda dikkat çekiyor.

ŞENAY SAKAL İLÇE BAŞKANI GİBİ!!!

Şenay Sakal cephesinde ise büyük bir heyecan var. Delege ve tabanda birleştirici bir isim olarak görülerek Sakal’ın tecrübesi ve çalışmalarıyla büyük katkıları olacağına inanılıyor.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru başarı için ibre Şenay Sakal’a dönerken, Sakal cumhur ittifakına bağlılığıda kendisine artı olarak yazıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur ittifakının Hendek’te başarı için Şenay Sakal ismi üzerinde herkesin ortak görüş dile getirmesi dikkat çekiyor.

Siyasi tecrübesi ve olgunluğuyla ile Cumhur İttifakının daha güçlenmesi adına Şenay Sakal, delegeler üzerinde etkisini gösterirken Sakal’ın bile gördüğü bu destek karşısında şaşkına döndüğü söyleniyor.

Sakal’ı eski belediye başkan adayı Ali Kemal Sofu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve il teşkilatının desteklediği de gelen bilgiler arasında.