Hendek İnşaat Tadilat
Hayalimdeki Araba Resim Yarışması Türkiye 2. si Hendek Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden Dilara Tiraki Oldu…

 Toyota tarafından düzenlenen, Dünyanın 5 kıtasından çocukların katılabildiği uluslararası “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın Türkiye seçmelerinde dereceye girenler belli oldu.Sakarya Hendek Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Dilara Tiraki Türkiye 2. Oldu. Toyota Sandıkçı Plazada düzenlenen ödül töreninde Dilara Tiraki’ye ikincilik ödülü olan Note 3 ü Toyota satış Sonrası Bölge Müdürü A. Sedat Kuru verdi Törene Okul Müdürü Yaşar Göksinır, Harun Sandıkçı ve Emrah Bingül katıldılar. 

Jüri değerlendirmesi sonucunda 8 yaş altı kategorisinde Çorlu’dan Tuna Turan, 8-11 yaş kategorisinde İzmir’den Ege Yaman Gengör ve 12-15 yaş kategorisinde de yine İzmir’den Ece Çakaloğlu birincilik kazandı. Dereceye girenler Tokyo’da yapılacak Dünya yarışmasında Türkiye’yi temsil edecekler.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile 15 Aralık 2013-17 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin 55 ilinden 7 bin 833 çocuk otomobillerin geleceğini hayal ettikleri birbirinden ilginç resimlerle katıldılar.  

Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için gelen resim çalışmalarından, katılım koşullarına uygun olanlar, Prof. Dr. Aydın Ayan Başkanlığı’nda, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Gülveli Kaya, Doç. Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu, Yrd. Doç. Dr. Burcu Ayan Ergen, Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Arş. Gör. Mehmet Göktepe’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

8 yaş altı kategorisinde birinci olan çalışma Nintendo Wii, ikinciye PlayStation El Oyun Konsolu (PSP), üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti hediye edildi. 8-11 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Pad2, ikinciye i-PodTouch, üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti; 12-15 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Phone5S, ikinciye SamsungGalaxyNote 3, üçüncüye fotoğraf makinesi hediye edildi.

 Dünya Yarışması Japonya’da 

Her üç kategoride ilk üç dereceyi kazanan toplam 9 finalistin eserlerinin Türkiye adına yarışacağı dünya yarışması, 5 kıtadan gelecek seçilmiş resimlerin katılımıyla Japonya’da düzenlenecek. Yarışma sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar.