Hendek Vadi Emlak
Sakarya Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (SAGİAD)  Hendek Şubesi törenle açıldı.

  Açılışa, CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç, Kenya Fahri Konsolosu Bilal Alkoç,  Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, CHP İlçe Başkanı Selami Karakadı,İlçe Müftüsü Ekrem Saylam,İl Genel Meclis Üyesi Adem Öz,SAGİAD Başkanı Vecdi Çelebi ve işadamları katıldı.

SAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Çelebi’de, açılışta yaptığı konuşmada derneğin Sakarya’da 400’e yakın üyesi olduğunu belirterek, ilçelerde de şube açtıklarını söyledi. İlçelerdeki şubeleri ‘kılcal damarların beslenmesi’ şeklinde değerlendiren Çelebi, “ Derneğimiz işadamlarına katkı vermek için büyük çaba harcıyor.  Türk ekonomisine ve Sakarya ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Dernek olarak işadamlarımızı yönlendiriyoruz, ekonomik gelişmeleri yakından takibini sağlıyoruz. İşadamlarımızın bize daha kolay ulaşması için ilçelerde de  temsilcilik açıyoruz. Yerinden yönetime çok büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

 

     CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç ise konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Özkoç, gelişme ve kalkınmada girişimcilik ve birlikteliğin çok önemli olduğunun altını çizerek, “Bir olursak, birlik olursak yapamayacağız şey yok. Özellikle ekonomide rekabet edebilmek için güçlerin birleştirilmesi gerekir. SAGİAD işte bunu yapıyor. Bu sebeple işadamlarını bir çatı altında toplayan SAGİAD’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

     Türkiye’nin Kenya  Fahri konsolosu Bilal Alkoç’ta Türk işadamlarını Kenya’ya davet etti. Kenya’da çok cazip yatırım alanlarının bulunduğunu dile getiren Alkoç,  şunları kaydetti: “Özellikle tarım ve inşaat sektöründe faaliyet gösterilebilir. Kenya’ya gelen işadamlarımıza her türlü desteği veririz. Kenya’da gerçekten kaçırılmayacak fırsatlar var”

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ekrem Saylam’ın yaptığı dua ile açılış kurdelası kesilerek hizmete açıldı.