RATED Başkanı H. Remzi Adıyaman, Başkan Yrd. Zafer Büyü ve Başkan Yrd. Nurettin Eryılmaz, RATED Üyesi Cemil Tekin, Geyve, Taraklı, Akyazı ve Hendek ilçelerinde internet yayıncılığı yapan RATED üyelerini ziyaret ederek toplantılar düzenledi. İnternet yayıncılarının sorunlarının dile getirildiği toplantılarda,  “emek hırsızlığı”na vurgu yapıldı.

 

İnternet yayıncılarının emek hırsızlığı nedeniyle yaşadıkları sorunlar RATED Başkanı H. Remzi Adıyaman, Başkan Yrd. Zafer Büyü ve Başkan Yrd. Nurettin Eryılmaz RATED Üyesi Cemil Tekin tarafından dinlendi ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

 

İnternet yayıncıları tarafından; merdiven altı yayın yapan, home office çalışan, vergisiz ve sigortasız işçi çalıştırarak yayın yapan kişi veya kurumların, internet yayıncılığına zararlarının büyük olduğunu belirttiler.

RATED Başkanı H. Remzi Adıyaman yaşanan sorunların çözümü için gerekli bilgilendirmeyi yapacak “Basın Bilgilendirme Kitapçıkları” hazırlanacağını belirtti.

RATED Başkanı H. Remzi Adıyaman, Başkan Yrd. Zafer Büyü ve Başkan Yrd. Nurettin Eryılmaz, RATED Üyesi Cemil Tekin Geyve’de İsmail Çetintaş, Murat Diri, Namık Cihan ile toplantı gerçekleştirdi. Akyazı’da geçekleştirilen toplantıya, Alaattin Onur, Kenan Certel, Salim Özyılmaz katıldı, ardından Akyazı Haber’i ziyaret ederek RATED Yönetimi Akyazı’daki ziyaretlerini tamamladı.

Son olarak RATED Yönetimi Hendek’te; Orhan Topçu, Mehmet Kavis, Ahmet Çileci, Gürkan Özer, Serhat Koç, Ekrem Sarı, Hasan Öztürk ve Kadir Kazın ile toplantı gerçekleştirerek internet yayıncılarının sorunlarını masaya yatırdı.