Hendek İnşaat Tadilat

Hendek Yeni Mahallede Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Bir kurum olarak faaliyet gösteren  Pırıltı Ana okulu 7 etkinlik sınıfı, bir müdüre, bir koordinatör öğretmen,  6 sınıf öğretmeni, 2 hizmetli personel ve  ahçı, ile hizmet veriyor.

Ana Okulunda oyun odası, sinema salonu gibi görsel araçlar yanı sıra, akıl ve Zeka oyunları, orff, müzik, modern danslar, satranç, drama, değerler eğitimi , İngilizce, jimnastik gibi eğitsel konular genel olarak işleniyor.

Yıl içinde üzerinde durulan örnek değerler olarak; saygı, sevgi, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, doğruluk,  dürüstlük, güven, özgüven, hoşgörü, alçak gönüllülük, empati, kanaatkarlık, çalışkanlık, sabır, erdem ilke olarak benimsenmiş.

Soner Kır tarafından kurulmuş olan Pırıltı anaokulu yeni öğretim yılı 2016-2017 de Hendek İlçemizde modern çağın gerektirdiği araç ve gereçlerle 24 saat izlenebilen kamera sistemleri ,  sağlık ve hijyen kuralları, Uzman Kadroları ile ismi gibi  Pırıltı ile başlayan aydınlık geleceğe ışık olan iyi organize edilmiş bir anaokulu  görüntüsü tablosu çiziyor.