Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü 4,sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulama dersi kapsamında “ Yaşama Tutunmak için bir hedefiniz olsun” konulu eğitim semineri düzenledi.

Ticaret merkezi Konferans salonunda düzenlenen Eğitim seminerine SAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri,Öğretim görevlileri,Araştırma görevlileri,PDR Bölümü Öğretim Üyesi Yard.Doç.Dr.Fatma Sapmaz ve PDR Bölümü öğrencileri katıldı.

PDR Bölümü Topluma Hizmet Uygulama dersi kapsamında 4.sınıf öğrencileri  Selçuk Yakar, Serpil Aslan, Fikri Doğan, Tuğba Çeviş ve Fatmanur Özkan’ın bölüm öğretim üyesi Yard.Doç.Dr. Fatma Sapmaz önderliğinde düzenledikleri “ Yaşama Tutunmak için bir hedefiniz olsun” konulu eğitim seminerine İstanbul İzgören Akademi Eğitim Uzmanı Şule Şirin konuşmacı olarak katıldı.

Üniversirte öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitim seminerinde Akademi Eğitim Uzmanı Şule Şirin slayt sunum eşliğinde Hayatta daha mutlu ve başarılı olmak için neler yapılabilir,Hedef nedir? Hedeflere ulaşırken ihtiyacımız olan şeyler nelerdir? Hedeflerimiz yaptığımız eylemlerde dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? hedeflerimizi belirleyebilmek için önce kendimizi tanımamız gerektiğinden ve bir hedefimiz oluşması gerektiğini anlattı.

Eğitim semineri soru cevap şeklinde tamamlandı.

Eğitim seminerinin çok faydalı geçtiğini belirten PDR Bölümü 4.sınıf öğrencilerinden Serpil Arslan “Hayat amacın doğamızdan gelen bir durum olduğunu ve hedeflerimizi hayat amacımıza göre belirlediğimizde tatmin ve mutlu olabileceğimiz konusunda farkındalık oluşturdu. Olumlu düşünmenin hedef belirlememizdeki pozitif etkisini ve bununla birlikte doğru yöntemler kullanılarak hedeflerimize yakınlaşabileceğimiz konusunda ipuçları verdi. Sözlerini bizimle birlikte olmaktan duyduğu mutlulukla tamamlayan Şule hocamıza bilişsel dünyamıza katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
PDR 4.sınıf öğrencilerinden Tuğba Çebiş ise “ Topluma hizmet kapsamında tüm hendek halkına ve üniversite öğrencilerine bedelsiz olarak düzenlediğimiz seminerimize konuşmacı olarak katılan  Şule Hocamıza teşekkür ederim. Seminerimize ilgi çok yogun olup, bu didaktiki ve yaşamımıza dokunan eğitimi almak isteyen ögrencilerimiz ve akademisyenlerimizin yoğun ilgisi bizleri mutlu etti.Konuşmacı olarak katılan Uzman Şule hocamıza ve herkese teşekkür ederim” dedi.

Uzman Şule Şirin Konuşmasını video, sunum ve karşılıklı dinleyicilerle soru-cevapla süsledi. Eğitim Semineri sonunda Yrd. Doc. Dr. Fatma Sapmaz  Hendek’te öğrenciler ile birlikte olan ve bizlerle  hedeflerine farkındalık katan  Uzman Şule Şirin’e  paket verdi.