Hendek Yukarı Çalıca Mahallesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış 3 kişi ise kayıp olarak bildirilmişti. Bölgede gerçekleştirilen enkaz kaldırma ve arama-kurtarma çalışmaları neticesinde 3 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Dün yapılan açıklamada hayatını kaybeden 2 kişinin Muhammet Aygün ve Ramazan Kor olduğu açıklanmıştı.  Meydana gelen patlamada son olarak ölen kişinin kimliğinin ise Erhan Ateş'e ait olduğu öğrenildi. Fabrikada meydana gelen patlamada son olarak kimliği tespit edilen Erhan Ateş ile birlikte, Sebahattin Tepeçınar, Havva Çelik, Halis Yılmaz, Muhammet Çanakçı, Muhammet Aygün ve Ramazan Kor hayatını kaybetti.

Valilik’ten yapılan açıklama şu şekilde;

“Cuma günü Hendek ilçesinde bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 1 vatandaşımızın ise arandığı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bugün itibariyle kayıp olan 7’nci kişinin, İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespiti yapılmış ve patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7 olmuştur. Böylece ilgili ekiplerimizce aranan herhangi bir kişi kalmamıştır.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Milletimizin başı sağ olsun.”