Hendek İnşaat Tadilat

Kaza, D-100 karayolunun Kargalı Hanbaba Mahallesi yakınlarında Düzce yönünde meydana geldi. İddiaya göre, Nuri B'nin kullandığı panelvan, önünde giden Ahmet T. idaresindeki işçilerin bulunduğu kamyonete arkadan çarptı. Kasasında işçiler bulunan kamyonet devrilerek sürüklendi.

Kazada kamyonetteki işçiler çevreye savrularak yaralandı. Kaza sonrası olay yerine çok sayıda sağlık ekibi, itfaiye ve polis sevk edildi.

Yaralılara ilk müdahaleleri olay yerinde yapıldı. Olay yerine gelen çok sayıda kazazede yakını sinir krizi geçirdi.

Yaralılar, ambulanslarla Hendek ve Akyazı Devlet Hastaneleri ile Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazazede yakınları, Hendek Devlet Hastanesi önünde kalabalık oluşturdu.

Sakarya Milletvekili Ali İnci , Hendek belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu Hastaneye gelip yaralı yakınlarına geçmiş olsun dileklerini belirtip sakin olmaları konusunda uyarıda bulundular

Öte yandan devrilen kamyonet, vatandaşlarca kaldırılarak yol kenarına alındı.

Kazada yaralananların isimleri şöyle; "Ümit (17), Şenol (42) ve Talha K. (24), Beytul (18), Umut (22), Servet (28) ve Kudret H., Sezgin ve Sedat D., Olcay A. (25), Yasin B. (25), Ögün O., Muhammer T., Necati T."