Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Öztürk yayımladığı mesajında “ Türk Dünyası`nın bilge lideri Milliyetçi Hareket Partimiz ve Ülkü Ocaklarımızın kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş`i 23`ncü ölüm yıl dönümünde sevgi, saygı ve  anıyorum. "Aziz Türk milletinin kutlu evlatlarından biri olan, kalbi durduğu son ana kadar vatan sevgisiyle çarpan, Türk insanının son Başbuğ'u cennet mekan Başbuğ Alpaslan Türkeş'in ebedi aleme göçmesinin üzerinden tam 23 yıl geçti. Türk dünyasının Bilge lideri, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'i Hakk'a yürüyüşünün 23’ncü yıl dönümünde rahmet ve minnet anıyorum. Türk dünyası denince her Türk'ün aklına, fikriyatı ve mücadelesi bugün daha iyi anlaşılmakta olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş gelmektedir. Başbuğumuz ömrünün yarısından fazlasını Türk milliyetçiliği hareketine adamıştır. Türk Milletinin üzerinde oynanan oyunları, Türk Milletinin yaşadığı sorunları yok etmek için çaba sarf etmiş ve son nefesine kadar Milletine ve Türk Dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir.

Milletimizin yaşadığı zor dönemlerde Türk Milliyetçilerinin ülkülerini yeniden oluşturan ve yön veren son Başbuğ Alparslan Türkeş'tir. Tüm hayatını, mensubu olmaktan gurur duyduğu milletini yüceltme, Allah kelamını yayma ve Türkiye'nin kutlu geleceğini inşa etmek için harcamıştır. Ve bu yolda kalıcı temeller atmak için Vatanımızın teminatı olarak gördüğü Genç Bozkurtların Genç Ülkücülerin yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye'nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir... .

Bu vesile ile Başbuğ’umuz merhum Alparslan Türkeş’i vefatının 23. yıldönümü vesilesiyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; Türk milletine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyorum. Merhum liderimizin Ruhu Şad mekânı Cennet olsun...