Hendek Vadi Emlak
CHP Milletvekili Engin Özkoç, Başbakan Erdoğan’ın tek hedefinin partisini susturmak olduğunu ancak bu hedefine ulaşamayacağını söyledi.

 

12 saatlik konuşma

Milli Eğitim Komisyonu’nda yaptığı 12 saatlik konuşmayla bir anda gündeme oturan CHP Milletvekili Engin Özkoç, parti binasında bir basın açıklaması yaptı. Toplantıya Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’la Bolu Milletvekili Tanju Özcan da katıldı. Hükümetin getirdiği 4+4+4 kesintili zorunlu eğitim teklifinde kaygı uyandırıcı maddeler olduğunu söyleyen Özkoç, “Bizim tek kaygımız çocuklarımız geleceğidir. Yasa teklifini bilirkişiler hazırlamamıştır. Pedagog, akademisyen ve sivil toplum örgütleri tarafından maddeler incelenmemiştir” dedi.

Şükür eleştirisi

Başbakan Erdoğan’ın CHP’yi susturmaya çalıştığını ileri süren Milletvekili Özkoç, “Ama biz susmayacağız. Biz onun baş eğen, boyun eğenlerinden değiliz. Ülke ve ülkenin çocukları için canını verebilecek bir yapıdayız” ifadelerini kullandı. Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise şunları söyledi: “34 yıl sonra CHP’den seçilen bir vekiliniz var. Türkiye bir haftadır 2 Sakaryalıyı konuşuyor. Biri Sakarya’nın ve Türkiye’nin haklılığını konuşuyor. Sakaryalı Hakan Şükür ise yaptıklarıyla insanların göğsünü kabartmak yerine onları utandırıyor. Paraya tamah ediyor. Milletvekili maaşının 10 katı kadar maaşını aldı. Bunu meclise mazeret vererek yapıyor. Parlamentoda halkı temsil edeceğine yorumculuk yapıyor.”