Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi konferans salonunda gerçekleşen Yeniden Refah Partisi Hendek ilçe kongresine Genel başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Genel merkez STK başkan yardımcısı Yunus Emre Özkan, Genel merkez yurtdışı sorumlusu Erdoğan Yeşilsancak, Sakarya il başkanı Hidayet Kaya, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Yeniden Refah Partisi Sakarya il Sorumlusu Basri Çayır, Düzce il başkan yardımcısı Sadettin çakmakçı, Genel merkez halkla ilişkiler komisyon üyesi İsmail Avcı, Siyasi Partilerin ilçe başkan ve temsilcileri, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve Partililer katıldı.

Yeniden Refah Partisi Hendek ilçe teşkilatı 2. Olağan kongresinde Divan Başkanlığını Mustafa Korkmaz, Katip üyeler ise Halil Çanga ve Biran Yaşa’dan oluştu.

Kongre öncesi Merhum Necmettin Erbakan’ın yaşamını anlatan slayt sunum yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

Kongrede konuşma yapan İlçe Başkanı Faruk Özgür “2. Olağan İlçe Kongremiz Hendeğimize, Ülkemize, İslam Alemine Ve tüm insanlığa hayırlı uğurlu olsun. Yarınlar, yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır. Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan Bey’in Hacı Bayram Veli hazretlerinin dizinin dibinde çektiği besmele ile yola revan olduk. Hendek ilçemizde teşkilatımızı kurup mahalle temsilcilerimizi ve sandık müşahitlerimizi atama çalışmalarını gerçekleştirdik. Kısa zamanda halkımızın teveccühü ve katılımı ile tüm insanlığın refahı için her geçen gün daha da güçlenerek, hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz”

Artık Su Göründü Teyemmüm Bozuldu

Özgür “Seçim zamanı değil geçim zamanı halkımızın yanında olma prensibimiz ile teşkilatımızın kurulduğu günden itibaren hendeğimizde ayak basılmadık mahalle, sıkılmadık el ve girilmedik gönül bırakmadık ve bırakmayacağız. Artık su göründü teyemmüm bozuldu. Bu vesile ile önümüzdeki seçimlerde milli görüş bayrağını iktidara taşıyarak Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan’ı, Ülkemizin, İslam Aleminin Ve Tüm İnsanlığın Başkanı yapacağız. Zafer İnananlarındır, Zafer Yakındır” diyerek Kongreye katılan herkese teşekkür etti.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hidayet Kaya’da gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak “Biz hiçbir zaman, bu hükümet, bu Cumhurbaşkanı gitsin de ne olursa olsun diye düşünmedik. Bizim önceliğimiz Her daim millet olduğu için, Milletimizin hayrına olan her işe destek vereceğimiz gibi, Milletimizin ve insanlığımızın zararına olduğunu düşündüğümüz her işe en güçlü şekilde karşısında duracağız.” Diyerek Hendek Kongresinin hayırlı olmasını temenni etti.

Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da kısa bir konuşma yaparak “Ülkemizin özlediği kardeşlik, dostluk, birlik ve beraberlik diyerek Kongrenin hayırlı olması temennisini iletti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz’de gündeme dair değerlendirmelerde bulunmasının ardından kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri tamamlandı ve seçime gidildi.

2.Olağan Kongreye tek liste ile giden mevcut Başkan Faruk Özgür güven tazeleyerek yeniden Başkan seçildi.

Yeniden Refah Partisi Hendek İlçe Başkanı Faruk Özgür’ün yönetimi ise şu isimlerden oluştu. Arif Çoban, Ayhan Diyarlı, Bekir Albayrakoğlu, Cüneyt Mutlu, Emre Tan, Ersan Başlı, Halid Çanga, Kadir Uzunlar, Murat Balıkçı, Murat Çalman, Oğuzhan Bahar, Özcan Ercan, Refik Duran, Ümit Karabulut