Hendek Vadi Emlak

Bu özel güne Hendek Kaymakamı İdris AKBIYIK, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin AKKİRAZ, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Reyhan AZAK, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Turgut BABAOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, Mebder Hendek Şube Başkanı Abidin Dayıoğlu, MHP Hendek Belediye Meclis üyesi Hüdaverdi Bahadır, MHP Hendek Belediye Meclis Üyesi Vural Tutkun ve protokol üyeleri katıldılar.

Hendek Kaymakamı ''İdris Akbıyık Eğitim Beşikten Mezara Kadar''

Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık '' Pırıltı Anaokulu İlçemize Hayırlı uğurlu olsun,  böyle güzel bir okulun açılması bizim ilçe olarak eğitime verdiğimiz önemi gösteriyor. En iyi şekilde modern ortamdaki sınıfları gezerek gördük eğitim sadece ilkokul, ortaokul, lisede değil eğitim beşikten başlıyor mezara kadar devam ediyor” diyerek hayırlı olsun temennilerini iletti.

Pırıltı Anaokulu kurucu Soner KIR Sakarya ilinde Milli Eğitime bağlı 3 özel Anaokulundan biri olduklarını söyleyerek, ''Okulun hizmete açılma sürecinde hiçbir sıkıntı yaşamadık, tek seferde ruhsatımızı aldık, okulu denetlemeye gelen müfettişlerin kurumu standart üstü bulmaları bizleri memnun etmiştir'' dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan 6 yaş eğitim için çok geç.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan Okul Öncesinin çocukların gelişimi adına çok önemli olduğunu, 6 yaşın eğitim için çok geç olduğunu vurguladı. Mucitler sınıfından Asya Berra ATALA açıldı Okulumuz şiirini seslendirirken, Bilginler sınıfından Zehra ve Mina isimli sevimli öğrencilerde bayrak kostümleriyle İstiklal Marşını seslendirdiler.

Konuşmaların ardından Başsavcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Protokol üyeleri Okulun açılışını gerçekleştirdiler.

Pırıltı Anaokulu okul müdürü Zübeyda Cirit,  12 öğretmen, 1 koordinatör ile  eğitimde çok iddialı olduklarını dile getirdi.