Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğrencileri OTİZM Farkındalık ayı nedeni ile Kampüs içerisinde Üniversite öğrencilerini bilgilendirme etkinliği düzenledi.

SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri OTİZM Farkındalık Ayı etkinlikleri çerçevesinde bir grup öğrenci tarafından bilgilendirme standı açtı.Üniversite Öğrencilerine OTİZM ile ilgili bilgiler veren bir grup öğrenci hazırlanan afiş , el broşürleri dağıtarak Öğretmen adaylarının Farkındalığını arttırmayı amaçlıyorlar.

  OTİZM Farkındalık ayı hakkında bilgiler veren Hendek Eğitim Fakültesi  Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yeşim Güleç Aslan “Otizmde bilimsel dayanakları kuvvetli olan ve erken yaşlarda sunulan eğitsel desteklerle, otizmi olan bireylerde önemli gelişmeler sağlanabilmektedir. Dolayısıyla, bu bireylere yönelik eğitimsel çalışmaların yaygınlaştırılması ve etkili bir şekilde sunulabilmesi için dünya çapında pek çok girişim söz konusudur. Bu girişimlerden bir tanesi de; Otistik Spektrum Bozukluğu (OSB) konusunda farkındalık yaratmak, sorunları gündeme getirmek, çalışmaları teşvik etmek ve özellikle erken eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla; Birleşmiş Milletler tarafından iki Nisan gününün “Dünya Otizm Farkındalık Günü”; Nisan ayının da “Otizm Farkındalık Ayı” olarak kabul edilmiş olmasıdır. Her yıl dünya çapında bu kapsamda çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Sakarya Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü tarafından da bu kapsamda etkinlikler planlanmıştır ve yürütülmektedir. Bu etkinliklerden biri Eğitim Fakültesi Bahçesi’nde öğrencilerimiz tarafından otizm konusunda bilgilendirme için kurulan standtır. Burada öğrencilerimiz el broşürleri ve afişler ile öğretmen adaylarımızın farkındalığını artırmayı amaçlamaktadırlar. Diğer bir etkinliğimiz Hendek’in belirli yerlerinde panolara asılmış olan otizm konulu afişlerimizdir. Otizmin ne olduğunu, belirtilerini topluma aktarabilirsek, erken teşhis ve erken eğitim sayesinde otizmle baş edebilir hale geleceğiz.  Bu sene 2.sini düzenlediğimiz bu etkinliklerin giderek daha profesyonelleşerek çeşitlendiğini görmekteyiz. Öğrencilerimizin, fakültemizin desteği ile her zaman daha da güzel olmasını hedeflemekteyiz. Bize destek olan herkese bölümüm adına teşekkürlerimizi sunuyorum”