Hendek Vadi Emlak
SAÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Kitap okuma etkinliği düzenledi.

Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü 3 ve 4.sınıf öğrencilerinin Topluma hizmet uygulama dersi kapsamında düzenledikleri Kitap okuma etkinliği Muammer Sencer Caddesi üzerinde gerçekleşti.Kitap okuma etkinliğine katılmak isteyen vatandaşlara da okumaları için kitap verildi.

Daha önce Serdivan AVM,AKM ve Eğitim Fakültesi Kampüsünde gerçekleştirdikleri Kitap okuma etkinliğinin dördüncüsünü Muammer Sencer Caddesi üzerinde gerçekleşti.

Yard.Doç.Dr.Yeşim Güleç Aslan nezaretinde gerçekleşen Kitap okuma etkinliğinde Özel Eğitim Bölümü Öğrencileri küçük öğrencilere de kitap hediye etti.

 

Özel Eğitim Bölümü Öğrencisi Duygu Çetin “Bu etkinliği seçmemizin amacı ülkemizde kitap okuma oranının az olduğu için kitap okumaya farkındalık oluşturmak, dikkat çekmekti. Yanımızdan geçen çocuklara hikaye kitapları hediye ettik. Yetişkinlere broşür ve kitap ayraçları dağıttık. Oradan geçen bazı insanlar bize katılıp, bizle birlikte kitap okudu. Etkinliğimizdeki hedeflerin amacına ulaştığını düşünüyorum. Çünkü etkinliği gerçekleştirdiğimiz ortamlarda insanların dikkatini çektik ve takdirini aldık. Katılan tüm halkımıza, arkadaşlarımıza ve böyle bir projeye teşvik ettiği için topluma hizmet dersi hocası Yrd. Doç Yeşim Güleç Aslan' a teşekkür ederiz” dedi.

 

Özel Eğitim Bölümü Öğrencilerinden Ozan Kesmez “ insanları kitap okumaya teşvik etmek, günlük yaşantımızda kitap okumaya vakit ayırabileceğimizi göstermek ve farkındalık yaratmaktı. Projeyi dört farklı ortamda yapmamız farklı kitlelere ulaşmamızı sağladı. Etkinliği çocuklara hikaye kitabı, yetişkinlere de broşür ve ayraç dağıtarak zenginleştirdik. Etkinlik sırasında gerek öğrenci arkadaşlarımızın katılımı, gerek halktan insanların katılımı etkinliğimizin amacına ulaştığını gösteriyor. Bu etkinliklerin kitap okuma üzerine daha fazla dikkat çekmek için devam etmesi gerekir. Etkinliğimize katılan tüm öğrenci arkadaşlarımıza, halkımıza ve bu güzel etkinliğe teşvik eden Topluma Hizmet Dersi hocamız Yrd. Doç Yeşim Güleç Aslan'a teşekkür ederiz” dedi.