Hendek Vadi Emlak
Hendek’te geçtiğimiz hafta haberini yaptığımız Çamlıca Yeşiller İlkokulu’ndaki “Kitap Okuma” yarışması bugün hediyelerin dağıtımı ile tamamlandı.

Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü 4. Sınıf 2. Öğretim öğrencileri tarafından “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında “Kitap Okuma Farkındalığı” yaratmak için 5. ve 8. Sınıf öğrencileri arasında kitap okuma yarışması düzenlendi.

Yarışma sonucu öğrencilere okudukları kitap hakkında bir sınav uygulandı ve başarılı olanlar belirlendi.

Çamlıca Yeşiller İlkokulu’nda yapılan bir törenle öğrencilere kazandıkları hediyeler dağıtıldı.

Çamlıca Yeşiller İlkokulu Müdürü Özcan Çimen, Okulumuzda bu tür etkinliklerin yapılması bizi gururlandırdı. Umarım bundan sonra öğrencilerimiz kitap okumayı bir alışkanlık haline getirirler. Etkinliği düzenleyen Eğitim Fakültesi Özel Eğitim son sınıf öğrencilerine teşekkür ederim” dedi.

 Okulun Türkçe Öğretmeni olan Öznur Şanlıbayrak, öğrencilerin bu yaşta kitap okumasının, zihinsel gelişimleri için önemli olduğunu ve bu tür etkinliklerin artmasını temenni ettiğini söyleyerek  etkinliği yapan Özel Eğitim Bölümü öğrencilerine teşekkür etti.

BU TÜR ETKİNLİKLER ARTIRILMALI

Hediyelerin dağıtımı öncesi kısa bir konuşma yapan Özel Eğitim Bölümü son sınıf öğrencisi Fethi Emre Okşak “Bu tür etkinliklerin artmasını ve diğer bölümlere de örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi.

Etkinliği düzenleyen öğrenciler “Bizi bu tür bir etkinliğe yönelten Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi öğretim görevlisi Yard. Doç. Dr. Yeşim Güleç Aslan’a teşekkür ettiler.

Kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler;

8. sınıflar:

1- Büşra Sarı - Tablet

2- Edanurİçöz – Mp3 Çalar

3- Yeliz Sarı – Hediye Paketi

5. sınıflar:

1- Berra Doğru - Tablet

2- Emine Sarı – Mp3 Çalar

3- Yasin Dizen – Hediye Paketi