Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğrencileri “Engellilerde İstihdam” konulu konferans düzenledi.

Eğitim Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen “Engellilerde İstihdam” konulu konferansa konuşmacı olarak Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Merkezi Koordinatör Öğretmeni Cemil Cebecioğlu katıldı.

Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Fidan Özbey önderliğinde düzenlenen Konferansta Özel Eğitim Topluluğu öğrencilerinden Hakan Demir, Orhan Açıkgöz ,Ali Çakallı, Çağrı Çördük , Abdulsamet Yılmaz konferans organizasyonunda yer aldılar.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Merkezi Koordinatör Öğretmeni Cemil Cebecioğlu “Engellilerde İstihdam “ konusunun önemine değinerek bilgiler verdi.

Eğitim Fakültesi Özel Eğitim topluluğun Başkanı Hakan Demir bu konferansın çok önemli olduğunu belirterek “zihin engelliler eğitiminin asıl amacı bu insanların ailelerinden ve öğretmenlerinden sonra hayatlarına tek başına devam etmelerini sağlamaktır.Zihin engelli bireylerin onlara iş imkanı verildiğinde bu işi en iyi şekilde yerine getirdiklerinin kanıtlandığını  ve bu konunun uzmanı olan Cemil Cebecioğlu’nun da öğrencileri aydınlattığı için teşekkür ediyorum.

Program sonunda Öğretim Görevlisi Fidan Özbey,Konuşmacı Cemil Cebecioğlu,na plaket takdim etti.