Hendek’te faaliyet gösteren Hendek Özel Eğitim Uygulama okulu, 130 özel gereksinimli öğrenciye hizmet veriyor. Bünyesinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise dengi öğrencileri bulunuyor.
Yeşilyurt ilkokulu 3A,3B,4A,4B öğrencileri (82), özel çocuklarla bir araya gelerek okulda piyano çalıp şarkılar söylediler, resim yaptılar, masa tenisi oynadılar, ok attılar, dart attılar, galoş üretimi yaptılar, atölyelerde anahtarlık yaptılar, sanal bowling oynadılar, spor yaptılar, bilardo oynadılar, film izlediler ve birbirleriyle kaynaşmış oldular. Tüm öğrenciler birbirlerini ve farklılıklarını kabul edip empati yeteneklerine katkı sağladılar. Yeşilyurt İlkokulu Müdürü Hakan Öz, öğrencilerinin farklı bir deneyim yaşadığını, oldukça eğlendiklerini ve bu tür faaliyetlerin öğrencilerinin yaşamında büyük bir iz bırakacağını düşündüğünü söyledi. Özel çocukların hayatımızda bir yeri olduğunu,  onları oldukları gibi kabul edip,  destek olmamız konusunda öğrencilerin çok şey öğrendiğini dile getirdi. 
Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Orhan Karagözlü'de bu ziyaretten oldukça memnun kaldıklarını, ve özel çocuklarıyla en kısa sürede iade-i ziyaret yapacaklarını dile getirdi.