Hendek Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 2012 yılından bugüne Hendek Güreş İhtisas Kulübü’nün başarılı sporcularını öğrencileri olarak bünyesinde barındırıyor. Bu süreçte öğrenciler ülkemizi Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında başarıyla temsil ettiler. Bu şampiyonalarda Dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonu olan öğrenciler bulunuyor.

Sivas’ta düzenlenen Gençler A Kategorisi Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası’na Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beş öğrenciyle katılım sağladı. 63 kg’da Ömer Faruk Başar Türkiye Şampiyonu, 55 kg’da Berat Büyüktazim ve 82 kg’da Ali Güçlü Türkiye üçüncüsü olarak okulumuzu genel klasmanda 59 puanla takım hâlinde Türkiye İkinciliği elde ettiler.

Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aydın Dinç "Önümüzdeki süreçte Hendek Güreş İhtisas Kulübü, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) ve Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle daha yüksek başarılar hedeflemekte okulumuz öğrencilerinden Olimpiyat Şampiyonluğu beklemekteyiz. Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailesi olarak güreş sporuna gönül veren tüm öğrencilerimizi candan tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz. Bizlere bu süreçte destek veren Hendek Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ederiz" dedi.

.