Hendek İnşaat Tadilat

Konuk'un suç duyurusunun ardından Hendek'li vatandaşlardan destek geldi ve Savcılığa suç duyurusunda bulundular.

Söz konusu suç duyurusunda Orhan Pamuk’un ‘Kırmızı saçlı kadın’ kitabının 114′üncü sayfasındaki “kayınpeder gelin ve anne oğul arasındaki çarpık cinsel ilişkilerle” alakalı olan kısımların Türk örf, adet ve ahlaki değerlerine aykırı olduğu dile getirilmişti. Aynı zamanda kitabın toplatılmasını, bu bölümünün çıkarılmasını, bundan sonra yeniden piyasaya sürülmesini, Türk halkından özür dilenmesini ve Türk halkına hakaret davası açılmasını talep edilmişti.   

 

Bu suç duyurusundan sonra konu ile ilgili toplumda uyanan hassasiyet son olarak Hendekli bir grup vatandaşın bu sefer Hendek Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunması ile devam etti.

Suç duyurusunda bulunan grup adına konuşan Halil Hakan Oturak ve Murat Ocak isimli Hendek’li vatandaşlar Türk milletinin milli ve manevi değerlerini hiçe sayan kitabın bu bölümüyle alakalı kısımların en kısa sürede kaldırılması gerektiğini söyleyerek;

" Bizim düşüncemize göre sanat somut ve soyut âlemlerde olan bütün varlıkları inceleyerek bizleri yüce Allah’a yaklaştıran iyiyi, güzeli öğütleyen bir alan olmalıdır. Herkesin bu düşüncemizi kabullenmesini ve bu şekilde hizmet etmesini beklemediğimiz gibi, Türk milletinin ahlaki yapısını direk olarak tahrip etmeye yönelik bir duruma da tepkisiz kalmamız mümkün değildir. İnsanlarımızın beyinlerinin uyuşturularak töremizin ve ahlakımızın yok edilerek milletimizin ve memleketimizin elimizden kayıp gitmesine müsaade etmeyeceğiz” Şeklinde açıklamalarda bulundular.