Hendek İnşaat Tadilat
Bu yıl 10. gerçekleşen Türkçe Olimpiyatlarına dünyanın farklı coğrafyalarından katılan öğrenciler finaller sonunda Hendek te ki ParkshopOutlet’ e misafir oldular.

 Türkçe'mizin sevdalısı bu gençler, 7 kıtada 135 ülkeden bin 500'e yakın gençler, öğretmenleriyle 2 bin kişi bu yıl da Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde programlar yaptılar. Dünya çapındaki bu organizasyonun genç öğrencileri, başkent Ankara’ da gerçekleşen ve büyük heyecana sahne olan finaller sonunda dönüşlerinde de kafileler halinde Hendek te ki ParkshopOutlet’ in misafiri oldular.AVMyi gezen ziyaretçiler yemek yediler ve alışveriş yaptılar.

ParkshopOutlet’ in genel müdürü Can YILDIZ konuşmasında’ Dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen gençlerimiz, öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin dünyada hoşgörüyü, barışı ve sevgiyi sağlayan Türkçe'mizin hem bilim ve sanat dili olması hem de dünyadaki barışa hizmet eden evrensel bir dil olma çabalarının sonuçlarının amacına ulaştığının bir göstergesi.Maksadı, Türkçe'yi evrensel bir dil yapmak olan Türkçe Olimpiyatları'nın meyvelerinin toplanmaya başladığına canlı tanık olduk. Dünyanın harita üzerinde bile birbirinden oldukça uzak ülkelerinden gelen ve farklı kültürler içerisinde yaşayan gençlerin kendi aralarında ki dostlukları ve uyumlukları görülmeye değerdi. Özellikle ana dilimizin; farklı ulusların gençleri tarafından kusursuz konuşulması göğsümüzü kabarttı, bizleri duygulandırdı. Emeği geçen tüm kahraman öğretmenlerimizi kutluyoruz. Gençlerin başarılarının devamını diliyoruz. Olimpiyatların düzenlendiği Ankara’ ya gidiş ve dönüşte de AVM’ mizi seçip renklendirdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.