Hendek İnşaat Tadilat

Puna Ortaköy mahallesi yolu üzerinde bulunan eski Köprü yıkılarak yerine yenisinin yapımı için çalışmalar başlatılırken geçici bulunan çözüm velilerin ve vatandaşların tepkisine neden oldu.

Dere üzerinde yıkılan köprü yerine yapılan geçici yol ile ilgili veliler tepki göstererek yetkililerin biran önce çözüm bulmasını istediler. Yağan yağmurlar nedeniyle yolun çamur olmasından şikayet eden veliler, derenin yükselmesi halinde ise bu yolu kullanan öğrencilerin tehlike ile karşı karşıya geleceklerini dile getirdiler.

Dere üzerine yapılan geçici yapılan yol ile ilgili Veliler ve vatandaşlar  “ilköğretime giden çocuklarımız zaman zaman çamur nedeniyle kayıyorlar.  Allah korusun küçük yaşta olan öğrenciler kayarak dere içerisine düşerse bunun hesabını nasıl verirler. Başka türlü okula gidiş imkanı yok. Dere yükselebilir, malum yağmurlar başladı. 7 yaşından 14 yaşına kadar küçük çocuklar her gün bu yolu kullanmak zorundalar. Üzerinde yürüdükleri zemin ıslanıp kayganlaşıyor. Bundan dolayı da çocukların kayarak dereye düşmesinden korkuyoruz. Kayarak düşen çocuklar okula gitmek yerine tekrar evlerine dönmek zorunda kalıyorlar.  diyerek yetkililerden çözüm bulmalarını istediler.