24 Kasım Öğretmenler Günü Hendek Ticaret Merkezi Konferans salonunda yapılan program ile kutlandı.

Hendek Ticaret Merkezi Konferans salonunda yapılan programa Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hasan Dağcı, Hendek Emniyet Müdürü İsmail Baş, Hendek Belediye Başkan Vekili Sinan Baylan, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Belediye Meclis üyeleri, Öğretmenler ve çok sayıda Öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan program Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan ve Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.

Konuşmaların ardından Şehit Mahmutbey İlk Öğretim Okulu 7/D sınıfı Öğrencisi Muhammet İmat Öğretmenim adlı şiirini okumasının ardından, Şehit Mahmutbey İlk Öğretim Okulu Öğrencileri “Öğret Öğretmenim” adlı oratoryo gösterisini sergiledi.

Oratoryo gösterisi sonrası Hendek Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bahar Çökse Stajyer Öğretmenler adına konuşmasını gerçekleştirdikten sonra Şehit Mahmutbey İlk Öğretim Okulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Arda Güler’in hazırladığı “Öğretmenlik nedir” adlı video gösterildi.

Video gösterisi sonrası İlçe çapında yapılan “Öğretmenler günü” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren Öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yapılan yarışmalar sonrası,

İlkokullar arası yapılan resim yarışmasında;

1. Sema Pekucuz (Yeni Yüzyıl İlk Öğretim Okulu)

2. Ezgi Tuncat (Noksel İlk Öğretim Okulu)

3. Sudenur Gülmez (Noksel İlk Öğretim Okulu)

Orta Okullar arası yapılan resim yarışmasında;

1. Işıl İrem Sağlam (Şehit Mahmutbey İlk Öğretim Okulu)

2. Nida Aksoy (Şehit Ali Gaffar Okkan İlk Öğretim Okulu)

3. Duygu Sıla Altmış (Şehit Mahmutbey İlk Öğretim Okulu)

Liseler arası yapılan resim yarışmasında;

1. Hilal Pınar Koç (Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Orta Okullar arası yapılan şiir yarışmasında;

1. Emirhan Sağlam (Şehit Ali Gaffar Okkan İlk Öğretim Okulu)

2. Elifsu Koca (Şehit Ali Gaffar Okkan İlk Öğretim Okulu)

3. Aleyna Adıgüzel (Şehit Mahmutbey Orta Okulu)

Liseler arası yapılan şiir yarışmasında;

1. Melek Bakan (Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

2. Neslihan Demir (Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

3. Yıldırım Der (Hendek Anadolu Lisesi)

Orta Okullar arası yapılan kompozisyon yarışmasında;

1. Hale Parlayıcı (Şehit Mahmutbey Orta Okulu)

2. Nevra Çözcü (Çamlıca Orta Okulu)

3. Asel Bayram (Şehit Mahmutbey Orta Okulu)

Liseler arası yapılan kompozisyon yarışmasında;

1. Sena Çeliker (Hendek Anadolu Lisesi)

2. Hilal Pınar Koç ( Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

3. Büşra Oduncu (Hendek Anadolu Lisesi)

Ayrıca bu yıl içerisinde Emekli olan Öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi.

Yarışmalarda dereceye giren Öğrencilere ve Emekli olan Öğretmenlere Ödüllerini takdim eden Protokol üyeleri sonrasında toplu olarak hatıra fotoğrafı çekildi.

Fotoğraf çekimi sonrası adaylığı kalkan Öğretmenler Şehit Mahmutbey Ortaokulu Müdürü Recep Yazıcı yönetiminde Öğretmenlik Yemini etti. Öğretmenlik yemini sonrası Öğretmenler hep birlikte Öğretmen Marşı’nı seslendirdi.

Yemin töreninin ardından Şehit Mahmutbey Orta Okulu Öğrencileri konuklara müzik ziyafeti verdi.

Yapılan gösterilerin ardından salon çıkışında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün misafirlere ikramlarda bulunmasının ardından program son buldu.