Hendek Vadi Emlak
Hendek’te 24 Kasım öğretmenler günü coşku ile kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler günü programı sabah Cumhuriyet Alanında Çelenk koyma töreni ile başladı.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Şube Müdürleri,Daire Amirleri,MHP Hendek İlçe Başkanı Atilla Tezgel,MHP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu,CHP Hendek İlçe Başkanı Yaşar Atik,CHP Hendek Belediye Başkan Adayı A.Selami Karakadı,Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ın Atatürk anıtına çelenk koyması ilebaşladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program Hendek Ticaret Merkezi Konferans salonunda devam etti.

Ticaret merkezi konferans salonunda Yenimahalle İlköğretim okulunun hazırladığı program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlandı.

Programa Kaymakam Mustafa Ayhan , Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hasan Dağcı,Belediye Başkan Vekili Sefer Sarı,CHP İlçe Başkanı Yaşar Atik,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan,Şube Müdürleri,Sivil toplum kuruluş temsilcileri,Okul Müdürleri,Öğretmenler ,Öğrenciler ve veliler katıldı.

Yeniahalle ilköğretim okulunun hazırladığı Öğretmenler günü programında öğrenciler şiirler okudu ve slayt sunumlar yapıldı.

Kaymakam Mustafa Ayhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan günün mana ve önemini belirten bir konuşma yaparak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladıkalrını ifade ettiler.

Yeni göreve başlayan Öğretmenler adına Ticaret Meslek Lisesi Öğretmenlerinden Şule Aksakal konuşma yaparken bu yıl emekli olan İbrahim Tepekuyu’da veda konuşması yaptı.

Programda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin öğretmenler günü mesajı okundu.

Öğretmenler günü programında emekli olan Öğretmenlere şeref belgeleri takdim edilirken,kısa bir süre önce vefat eden İlçe Milli Eğitim Personeli Hüseyin Çan anısına hizmetlerinden ötürü Eşi Nevin Çan’a Başarı ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Program Resim dalında öğrencilere çeşlitli hediyeler verilmesinin ardından göreve yeni başlayan Öğretmenlerin , Zafer Yılmaz nezaretinde yemin etmeleri ile sona erdi.

Resim Dalında dereceye giren öğrenciler

İlkokullar arası

İlk Üç derece Noksel İlkokulundan 1.Kaan Efe Bıçak ,Dilara Zeynep Barutçu ve M.Mustafa İçyüz

Ortaokullarda 1.Duru Çamaş(Ş.Mahmutbey O.o),2. Gamze Yalçın(Kazımiye Cumhuriyet O.O) ve 3.Betül Eyier (Ş.Mahmutbey O.O)

Liselerde,ilk üç derece de Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinden Şeyma Yeğin ,Ayşenur Tatlıdere ve Mümin Bayraklı elde etti.Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.