Yemeğe Hendekli tüm öğretmenlerin ve emekli öğretmenlerin davet edildiği söylenirken, bazı emekli öğretmen ve öğretmenlerin,  “Bize bu etkinlikle ilgili davet gelmedi” siteminde bulunması dikkat çekti.

Başkan Babaoğlu’nun verdiği yemeğe yüzlerce öğretmen ailesiyle birlikte katılırken Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan Ankara’da olması nedeni ile programa katılmamış, Şube Müdürü Bedir Bayram programa katılmıştı.

Hendek Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre yemek daveti ile ilgili haber yapılıp, belediyeye ait sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapıldığı belirtildi. Ayrıca öğretmenlere yönelik SMS atılıp, belediye hoparlöründen anons yapılarak öğretmenlerin organizasyona davet edildiği bildirildi.

Eğitim camiasından alınan bilgilere göre de; Belediyenin bu yemeğiyle ilgili müdürlere Whatsapp'tan müdürler grubunda bilgi verdiği, okul müdürlerinin ise öğretmenleri davet noktasında keyfi davrandığı iddia edildi.

 Acaba neden böyle oldu diye sorulurken Milli Eğitimin mi, yoksa Müdürlerin mi bu yıl öğretmenler yemeğinde belediyenin etkinliği ile ilgili taraflı davrandığı söylentileri Hendek’te kulaktan kulağa yayıldı.

Öğretmenleri ilgilendiren ve Hendek Kaymakamının katıldığı bu yemekle ilgili Milli Eğitimin işbirliğinde yapılmasına rağmen, aksaklığın nedeni araştırılıyor. Ayrıca milli eğitimin güncel öğretmen telefon listesini de paylaşmak istemediği hadi paylaşılmadı kendilerinin niye öğretmenlere mesaj atmadığı konuşuluyor.

Geçmişte yemeğe katılım için seferberlik ilan edenlerin kasıtlı bir şekilde belediyeye davet noktasında yanlış ve eksik bilgi verdiği yemeğin yapılacağı yerin ve tarihin kasıtlı olarak yanlış duyulduğu konuşuluyor.

Akıllara ise acaba belediye ile öğretmenleri karşı karşıya getirmek için operasyon mu yapılıyor sorusu geldi.

Şimdi herkesin merak ettiği şu. 

Bir çok okul müdürü milli eğitimden gelen bu bilgilendirmeyi öğretmenlere neden aktarmadığı ve Müdürlerin böyle önemli bir günde keyfi davranmasının altında yatan neden ne?

İlçe Milli Eğitim Bir çok kurumla, siyasetçilerle, belediye ile daha önce paylaştığı numaraları/bilgileri bu kez neden paylaşmadı? Çünkü biz biliyoruz ki özellikle seçim zamanlarında AKP mitinglerine ve etkinliklerine mesaj yoluyla tüm öğretmenlerimiz davet ediliyordu.

İlçe Milli eğitim kanadından biz herkese haber verdik dense de yemeğe davet etmeyen okulların müdürleriyle ilgili bir işlem yapılacak mı?

Belediyenin bu yemek organizasyonuna karşı siyasi bir hamle var mı yok mu?

Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu her okula ve idarecilere karşı hangi siyasi görüşten olursa olsun ayırmaksızın hizmet etmesine rağmen Milli Eğitimin ve bazı okul müdürlerinin bu tavrı herkes tarafından yadırgandı.