Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek’te okullarda eğitim gören 3-4-5-6-7 ve 8. Sınıflara ücretsiz olarak 8000 adet Doping Kartı (akıllı eğitim) hediye etti. İnci, Hendek’te eğitimin iyi bir noktaya gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

Eğitim, eğitim, eğitim…

2 tane ilköğretim okulu yapan, üniversiteye 3 tane bina restorasyonu gerçekleştiren, İngilizce’yi teşvik etmek için 20 öğrenciyi İngiltere’ye gönderen, 300 öğrenciye 101 CD’den oluşan üniversite hazırlık seti hediye eden ve bunun gibi bir çok destekte bulunan Hendek Belediyesi, Hendek’te öğrencilerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanabilmesi ve başarı oranlarını arttırabilmesi amacıyla online kart dağıttı. Öğrenciler internet aracılığıyla kendilerine hediye edilen Doping Kartlardaki şifreyi kullanarak kolaylıkla sınavlara hazırlanabilecekler. Bu kartlar ile ortalama notlarını yükseltecek olan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olmaları hedefleniyor. Kart sayesinde artık velilerde internet üzerinden çocuklarının başarı puanlarını takip edebilecekler.

“Başarı için varız”

Online Soru Bankası sayesinde öğrencilerin eğitimdeki başarılarını arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, aynı zamanda ailelerinde çocuklarının derslerini internet üzerinden takip edebileceklerini belirtti. Online Soru Bankası kartlarını  tüm öğrencilere ücretsiz olarak verdiklerini dile getiren Başkan İnci, “Okullarımızda 3-4-5- 6-. ve 8. Sınıflara yönelik eğitim çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle çocuklarımızın test alışkanlıklarını arttırabilmek, kendi ölçme ve değerlendirmelerini bir başlarına yapabilmelerini sağlayabilmek, bunun yanı sıra velilerin çocuklarının hangi zamanda ne kadar ders çalıştığını kontrol edebilmelerine imkan sunmak adına çocuklarımıza online soru bankası şifreleri dağıttık. Öğrenciler internet ortamında belirlenen adrese adlarını, soyadlarını ve kartın arkasındaki şifreyi yazarak rahatlıkla sistemden yararlanabiliyorlar. Bu sayede öğrenci daha az başarılı olduğu ders veya istediği derse çalışarak başarısını arttırabiliyor. Amacımız hayırlı bireylerin yetişmesini sağlamaktır. Eğitime yönelik desteklerimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonrada devam edecektir” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden öğrenciler ise, “Okulda öğrendiğimiz dersleri burada tekrar etme fırsatı buluyoruz. Belediye başkanımızın dağıttığı online soru bankası kartları sayesinde hem eksiklerimizi hem de yanlışlarımızı görme imkanı yakalayacağız. Bu sebeple belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştular.