Hendek Vadi Emlak
SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri ile Arka Plan Sanat Galerisi işbirliği ile “LİBAP Hayatı Kirletme-Çevreyi Koru” projesi kapsamında atık malzemeler defilesi izleyenleri büyüledi.

 

 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi öğretmen adayları “Hayatı Kirletme – Çevreyi Koru” adlı projesi kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Lisans Bilimsel Araştırma Projesi (LİBAP) kapsamında gerçekleşen programda atık malzemelerden defile düzenlendi. Arka Plan Sanat Galerisi’nin işbirliği ile düzenlenen etkinlikte çevrenin korunmasının önemine değinildi. Defilede birbirinden ilginç kıyafetler izleyenleri büyüledi.

 

“DOĞAYI KORUYALIM” MESAJI

Arka Plan Sanat Galerisi’nden Resim Eğitmeni Fatoş Çelebi ve Piyanist Elif Kendik etkinlikte yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi. Çelebi ve Kendik, “Doğaya zararlı ürünler kullanılıyor birçok alanda. Bugün burada bunların yanlış olduğunu, çöplerden neler yapılabileceğini göstermeye çalıştık. Geri dönüşümlü ürünler kullanalım. Herkes doğayı koruma konusunda bir şeyler yapmalı. Sakarya Üniversitesi öğrencilerine de çevre duyarlılığından ötürü teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

ARKA PLAN’A TEŞEKKÜR

LİBAP “Hayatı Kirletme” projesini organize eden öğretmen adayları da çevre ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öğretmen adaylarını temsilen Tarık Bulut ve Battal Şahbaz, “LİBAP projemiz kapsamında bir dizi etkinlikler düzenledik. Defile de bunlardan biri. Bize katkı sağlayan Arka Plan Sanat Galerisi’nden Fatoş Çelebi, Elif Kendik, Fatma Baba, Selçuk Memiş, Ümran Büşra Gürler ve Ferdi Kırat ile Koordinatör Öğretim Üyemiz Sayın Yrd. Doç. Dr. Nesrin Akıncı Çötok’a sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Büyük bir sorumluluk örneği gösterdiler. Çevre bilincini bu projelerimizde oluşturmaya çalışıyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

ÖĞRETMEN ADAYLARI İZLEDİ

Defileyi ilgiyle izleyen SAÜ Eğitim Fakültesi’nin genç öğretmen adayları Buğra Duman, Elif Çetin, Gülşen Akkurt, Burcu Uluca, Merve Çavuş, Zeynep Akdeniz, Rabia Uzun, Melek Açıkdeniz ile vatandaşlarda “Hayatı Kirletme” Projesi’nde emeği geçenleri kutladı.

 

KONFERANS VAR

Bu arada Eğitim Fakültesi’nin SAÜ LİBAP “Hayatı Kirletme” Projesi kapsamında 12Mayıs Pazartesi günü saat:11.30’da Hendek İlçesi’nde bulunan Eğitim Fakültesi’nde TEMA İl Temsilcisi Yrd. Doç.Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenlenecek.