Hendek İnşaat Tadilat

Daha önce Selman Dede mesire alanında yapılan 1.geleneksel Yeşiller Piknik etkinliğinin ardından düzenlenen iftar programı da 250 kişinin katılımı ile gerçekleşerek büyük ilgi gördü.

Öğbet imamın 5.nci kuşak torunu hafız İsmail Çıkmak’ın okuduğu ezanla oruçlar açıldı.

mahalle büyüğü emekli öğretmen Ümit Erenol iftar sonrası yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

İftar sonrası çay keyfi ile birlikte edilen sohbetlerde ortak karar alınarak mahalleye dönüşün hızlanması için baba yadigarı olan arsa ve evlerin restorasyonlarının yapılması görüşüldü.

Mahalle temsilcileri Hendekin en eski ve köklü mahallelerinden olduğunu ifade ederek  ,ilçenin kuruluşunda rol alan yerleşim yeri olduğun ve buna rağmen mahallelerinin isminin değiştirildiğini vurguladılar.

Mahalle isminin değiştirilmesini tasvip etmediklerini dile getiren Mahalle sakinleri, mahallenin kurucusu olan dedeleri Öğbet İmamın kendi imkanlarıyla yaptırdığı caminin isminin değiştirilmemek kaydı ile diyanet isleri başkanlığına vakf edildiğini söyleyerek, bu isteğe rağmen Cami isminin değiştirildiğini ifade ettiler.

mahalle halkı bir heyet oluşturarak bu  konularla ilgili Hendek Belediye Başkanlığı, Sakarya Valiliği ve TBMM’yi ziyaret ederek dile getirmek istiyor.

 Mahalle sakinleri ayrıca iftara katılanların istek ve talepleri doğrultusunda bir dernek kurmayı kararlaştırdılar.

Öğbet İmamoğulları sülalesi iftar programının düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan Atikehanım Anadolu Lisesi İdarecilerine ve Bayraktepe Mahalle Muhtarına teşekkür ettiler.