Hendek Başpınar Mahallesi Konuklar Caddesi üzerinde bulunan ve 3 gün peşpeşe yangın çıkan metruk bina bugün tamamen yandı.

Hendek’te önceki gün ve dün yangın çıkan, itfaiyenin zamanında müdahaleleri ile büyümeden söndürülen metruk bina bugün çıkan yangın sonucu tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

S.P.'ye ait olduğu ve kullanılmadığı öğrenilen metruk iki katlı binada peşpeşe meydana gelen yangınlar akıllarda soru işareti oluşturmuş ve binaya komşu olan Vatandaşları tedirgin etmişti.

Tedirgin yaşıyoruz

Bugün çıkan yangın sonucu tamamen yanarak kullanılamaz hale gelen binanın çevresinde yaşayan Vatandaşlar, aynı binada dün gece de yangın çıktı ve İtfaiye müdahale etti. Bu çıkan 4. yangında artık ev tamamen yandı ama bizler tedirginiz. Bizim evlerimiz de ahşap, bu çıkan kaçıncı yangın. Yetkililerimizin artık bu konuyu araştırması gerekiyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Hendek'te peşpeşe yangınların çıktığı ve bugün çıkan yangın sonucu tamamen yanan iki katlı binanın Vakıflar Müdürlüğünde kayıtlı olduğu öğrenildi.

Hendek Başpınar Mahallesinde önceki gün, dün gündüz saatlerinde ve gece saatlerinde çıkan yangınlar sonucu bugün dördüncü kez yanan ve kullanılamaz hale gelen binanın Bursa Vakıflar Müdürlüğünde tescilli olduğu öğrenildi.

Tarihi eser statüsünde

Peşpeşe çıkan yangınların çıkış nedenleri bilinmezliğini korurken, Vakıfa tescilli olduğu öğrenilen binanın anıtlar kuruluna tescilli tarihi eser statüsünde bulunduğu öğrenilirken, meydana gelen yangınlarla ilgili ne şekilde bir işlem yapılacağı merak konusu oldu.