SMS ve bilgi notu
Kapanma kararı ile ilgili olarak müşterilerini SMS ile bilgilendiren Akbank “Hendek Şubemiz 23 Ağustos tarihinde kapanacaktır. Bu tarih itibarıyla tüm bankacılık ihtiyaçlarınız için size Akyazı şubemizden hizmet vermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verilirken, Şube camlarına asılan bilgilendirmelerde ise “Şubemiz Ağustos 2020 itibarıyla kapanacaktır. Bu tarihten sonra en yakın konumdaki Akyazı Şubemiz ve diğer tüm şubelerimizden hizmet almaya devam edebilirsiniz” ifadeleri yer aldı.
Müşterileriler şaşkın
Akbank’ın Hendek Şubesinin kapanma kararı Banka müşterileri tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, ani kapama kararı sonrasında müşterilerin banka işlemleri için Akyazı'ya gitmek zorunda bırakılıyoruz diyerek kapama kararına tepki gösterdiği gelen bilgiler arasında.
Ayrıca bir kaç ay önce Kamu personeli ihalelerine giren Akbank şubesini Akyazı'ya taşınması kafaları karıştırırken, bu ihaleler alınsaydı veya alınan ihaleler var ise, Hendek’te şubeniz yok iken vatandaşların mağduriyeti nasıl giderilecek. Şubeniz ve Müşteri temsilcileriniz olmadan ATM hizmetleri yeterli olabilecek, vatandaşların talebine cevap verebilecekmi?