Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Noksel İlköğretim Okulunda yapılan Yangın Tatbikatı ve İlk Yardım başarı ile gerçekleşti.

Noksel İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni Osman Tuna  4.sınıf öğrencisi İdil Öztürk’e  Sivil Savunma günü ile ilgili panoyu süsleme ödevi verdi.4.sınıf Öğrencisi İdil Öztürk ise Yangın ve İlk Yardım Tatbikatı programı düzenledi.

Noksel İlköğretim okulu 4.Sınıf Öğrencisi İdil Öztürk’ün isteği doğrultusunda Yangın ve İlk Yardım tatbikatı genişleterek tüm okul çerçevesinde düzenlendi.

 Düzenlenen Yangın ve İlk yardım tatbikatına HAKUT(Hendek Arama Kurtarma),Büyükşehir İtfaiye Hendek Grup Amirliği  ve Sakarya Trac ekipleri katıldı.

Yangın ve İlk yardım tatbikatı öncesi HAKUT Üyesi İtfaiye Hendek Grup Amiri Yakup Borozancı Öğrencilere slayt sunum eşliğinde eğitim vererek bilgiler aktardı.

Slayt sunum ile yapılan eğitimin ardından Yangın tatbikatında Öğrenciler kısa sürede okulu boşalttı.

Noksel İlköğretim Öğrencilerinin Yangın tatbikatına katılarak başarılı bir şekilde söndürme çalışması gerçekleştirdiler.

Yangın Tatbikatının ardından HAKUT Üyesi İtfaiye Hendek Grup Amiri Yakup Borozancı’nın Binanın 4.katından temsili olarak (manken)  öğrenciyi sağlıklı bir şekilde sarkıtılan iple aşağıya indirmesi Öğrencilere  heyecan dolu anlar yaşattı.

Yangın ve İlk Yardım tatbikatı sonrası Noksel İlköğretim okulu müdürü Niyazi Varoğlu Tatbikatın başarılı bir şekilde tamamlanmasından dolayı Tatbikatı gerçekleştiren HAKUT,TRAC ve İtfaiye Ekiplerine teşekkür etti.

Yangın veİlk Yardım tatbikatı  4.sınıf Öğrencisi İdil Öztürk Sivil Savunma adlı şiiri okuması ile sona erdi.