Noksel Çelik Boru Fabrikası İş Güvenliği Uzmanı Kemal Kahvecioğlu ve Sevkiyat Şefi Savaş Cömert, Hendek İsmail Cerrahoğlu İlk ve Ortaokulunda Öğrencilere İş güvenliği Eğitimi verdi.

Güzel bir sorumluluk projesini başlatan Hendek Noksel Çelik Boru Fabrikası, yeni eğitim ve öğretim yılında da bu projeyi diğer okullarda da devam ettirmeyi hedefliyor.

BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ İNSAN YAŞAMI VE CAN GÜVENLİĞİ

Birinci önceliğimiz insan yaşamı ve can güvenliği olduğunu belirten Hendek Noksel Çelik Boru Fabrika Müdürü Özgür Kaya “Noksel Çelik Boru A.Ş. Hendek Fabrikaları olarak tüm faaliyetlerimizde birinci önceliğimiz insan yaşamı ve can güvenliğidir. Bu bilincin, daha erken yaşlarda edinilmesinin, bir yaşam kültürü haline dönüşmesinde yadsınamaz bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu şuur ile yetişmelerinde bizim de üzerimize ciddi sorumluluklar düşüyor; bunu biliyor ve bu düşünce ile hareket ediyoruz. Bu kapsamda, Hendek İsmail Cerrahoğlu İlk ve Ortaokulu yönetimi ile birlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinin de değerli katkıları ile YAŞAM GÜVENLİĞİ projemizin ilk sunumunu gerçekleştirdik”

GÖNÜLLÜ TEHLİKE VE RİSK AVCILARI

Kaya Proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Çocuklarımıza günlük hayatta ne gibi tehlikelerle karşı karşıya kalabileceğimizi, kazalardan, hastalıklardan ve karşılaşabileceğimiz olası risklerden ancak kurallara uyarak, gerekli tedbirleri alarak kurtulabileceğimizi anlattık. Onlardan bize katılmalarını, GÖNÜLLÜ TEHLİKE ve RİSK AVCILARI olmalarını istedik. Ayrıca, kendi yaşadıkları çevreyi daha güvenli getirmek için tehlikelere karşı daha dikkatli olmaları ve ilgili kişileri uyarmaları konusunda sözler aldık.

GENİŞ KİTLEYE YAYMAK

Projemizin geniş kitlelere yayılmasını ümit ediyoruz. Bununla birlikte, çalışmalarımızın erken yaşta iş ve yaşam güvenliği bilincinin oluşmasında son derece önemli katkılarının olacağına inanıyoruz. Bu konuda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye her daim hazırız. Katkıları ve katılımları dolayısıyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerine, okul yöneticilerine, öğretmenlerimize ve tüm çocuklarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Hendek İsmail Cerrahoğlu İlk ve Ortaokulu Müdürleri ve Öğretmenleri çok faydalı geçen İş Güvenliği Eğitimi nedeniyle Noksel Çelik Boru Fabrikasına teşekkürlerini iletti.