Hendeklilerin günlerdir cevap beklediği “İçme suyu hattına ne karıştı?” sorusu hala cevabını bulmadı. Ne SASKİ’den ne de Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yok.
Bilinen tek şey, analiz sonuçlarının beklendiği!..
Ne analizmiş arkadaş, ay oldu.
Yoksa vahim bir durum var da halktan mı gizleniyor?
Ya da soruşturmanın selameti veya gizliliğinden mi bu sessizlik?
Olayın yaşandığı gün sosyal medya hesabından sabotaj imasında bulunan iktidar partisi ilçe başkanı sayın Baykal’da ilginçtir derin bir sessizliğe büründü.
Hendek’te vatandaşlar suya kimyasal madde karıştığını düşünüyor. Bir an önce Hendeklilere bu sorunun cevabı verilmesini bekliyoruz. İnsanların aklı ile oynanmasın.
Diğer yandan Hendek Belediye Başkanı Sayın Turgut Babaoğlu’nun içme suyundan iki ay fatura alınmaması yönünde yaptığı teklife de Büyükşehir’den ya da SASKİ’den cevap gelmedi.
Rahmetli Zeki Cömert’in bin bir zahmetle getirdiği suyu sıfır maliyetle devralan Büyükşehir belediyesi yirmi yıldır bu hat için bir yatırım yapmadı. Mevcut boruların kanserojen madde içerdiği ve değişmesi gerektiği söylentisi de cabası…
*********
LİYAKAT MESELESİ
Hendek Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başlayan Sedat Martin için “Akyazılı” diyerek eleştirenler Hendek'te 4 dönem seçimleri kazanıp Belediye Başkanlığı yapan Ali İnci döneminde Belediye kadrosuna dahil edilen Başkan Yardımcıları ve Müdürleri, memleketleri noktasında hiç eleştirmediler…
Mesela geçtiğimiz haftalarda Şehit yakını deyip yaygara koparılan Müdür Raşit Şişman’ın nereli olduğu sorgulanmadı, eski Basın Müdürünün Adanalı olması, Ordu'dan gelen ve Kentsel dönüşüm de beceriksizliğini gösteren Nihat Şen hiç sorgulanmadı. Örnekler saymakla bitmez. Hatta her defasında Hendek sevdalılığı ve Hendeklilik vurgusu yapanlara soruyorum. BİM, A101, Migros, Carfoure, Şok, Hakmar, Ekomini marketler zincirleri Hendeklinin de bizim mi haberimiz yok. Hendeklilik vurgusu yapan Hendek sevdalıları bu marketlerden hiç alışveriş yapmıyor sanırım. Daha mı örnek verelim. Yaz aylarında fındığı kime toplatıyorsunuz?
Bir Nurkan Kayacık meselesi de var tabi ona da Hendekli değil diye salladılar. Adam on tane milli sporcu çıkardı ilçemizden yüzlerce şampiyon yetiştirdi. Şu anda milli takımın değişmez hocası. Ülkenin her yerinde HENDEK adını duyurdu.
Yani mesele liyakat meselesidir. Bekleyelim görelim şayet Martin başarısız olursa o zaman eleştirelim.
Saygılar...