MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma günü nedeniyle yayımladığı mesajında “18 Mart 1915 tarihinde cepheden dönmeyi düşünmeden mücadele eden kahramanlarımız sayesinde geçilemeyen Çanakkale, Türklerin dünyaya verdiği tarihi bir derstir. 1915’teki bağımsızlık ruhu, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’ndaki kararlılığın temellerini hazırlamıştır. 250 bin askerimizin şehit olduğu Çanakkale’de Türk milleti ağır kayıplar vermesine rağmen vatanından vazgeçmemiştir.

Çanakkale Savaşları’nda askerlerimiz sadece Diyarbakır’dan, İstanbul’dan ya da Türkiye’nin diğer bölgelerinden savaşmaya gelmemiş, Bakü’den Kırım’a kadar Türk dünyasının her köşesinden gelen gencecik evlatlar Çanakkale’de şehit olmuştur. Çanakkale, Türk dünyasının emperyalist küresel güçlere karşı koyduğu destanın ismidir ve Türklüğün ebedi olduğu tüm dünyaya Çanakkale’de gösterilmiştir. Günümüzde “Türk” ismini yok saymaya çalışanlara bundan 105 yıl önce verilmiş bir cevap olarak Çanakkale gösterilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Çanakkale’de şehit olan milli mücadele kahramanlarımızı ve Çanakkale’de engin dehasıyla büyük bir zafere imza atan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.