Yüce Türk Milleti, 
Sevgili hemşehrilerim, kıymetli basın mensupları.
 
4 Nisan 1997 hepimiz için üzüntünün en üst seviyede yaşandığı gündü. Ömrünü Türk milletinin daha müreffeh yaşaması davasına adayan, bu uğurda tabutluk dahil bir çok işkencelere maruz kalan Başbuğ Alparslan Türkeş’in hakka yürüdüğü gündü. Varlık sebebini bu necip millete hizmet olarak adlandıran ve bu uğurda milyonlarca genç yetiştiren Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i 23. Ölüm yıl dönümünde saygı rahmet ve şükranla anıyoruz.
 
Dün yanında olmaktan büyük şeref ve onur duyan bizler bu günde emanetlerine ve ülküsüne sahip çıkmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Başbuğumuzun emanetlerine her geçen gün daha sıkı sarılacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.
“Üstte gök çökmedikçe, altta yağız yer yarılmadıkça” Türk milletinin bölünmez bütünlüğünü ve menfaatlarını savunmaktan bir adım geri durmayacağız.
 
Milliyetçi Ülkücü hareketin başarısı için son nefer, son nefes ve son damla kana kadar mücadelemizden asla vaz geçmeyeceğimizi 23. Ölüm yıldönümününde yad ettiğimiz Cennet Mekan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ beyin manevi huzurunda Yüce Türk Milletine ve tüm ülküdaşlarımıza, Teşkilâtım adına bir kez daha ifade eder saygılar sunarım.
 
MHP Hendek İlçe Başkanı
Burhan NAMLI