Fakat çalışamayan ve belirli bir geliri olmayan Engelli bireylerin Evlenip Bir yuva kurup geçinmesi çok zor.
Neden mi çünkü Devletin Engelli bir bireye vermiş olduğu Engelli Maaş miktarı 650TL.
İki Engelli bireyin alacağı miktar tam 1300 TL dir ve bu şartlar altında bir yuva geçindirmek çok zor bir hal almaktadır.
Evin kirası su faturası Elektrik faturası doğalgaz faturası derken kişisel ihtiyaçlar Gıda ihtiyacı derken işler çıkmaz bir hal almaktadır.
askeri ücret 1600TL en azından çalışamayan engelli bireylere askeri ücret verilirse örnek görme engelli olan işitme engelli olan ve diğer engelli kardeşlerimiz bu zorlu ve aşılması güç olan engelleri sevdikleriyle aşabilir.
Veya engelli bireylerin çalışabileceği bir iş imkanı sağlanırsa engelli bireyler kendi ayakları üzerinde durabilir ve hiç kimseye ihtiyaç duymadan muhtaç olmadan yaşayabilirler.
Ve engelli bireylerin çalışabileceği iş imkanları olduğu taktirde sosyal hayatlarınıda olumlu etkileyecektir çünkü bir çok engelli bireyler kendilerini işe yaramaz hisseder ve hep karamser düşünürler örneğin görme engelli bir birey ben görmüyorum nasıl çalışayım nasıl evleneyim bir yuva kurayım gibi.
Fakat Engellilerin çalışabilecekleri iş imkanları olunca kendilerini diyer insanlardan farklı görmeyecek ve iş hayatlarında olan başarıları onların kendilerine olan öz güvenlerini tamamlayacaktır.
Mutlu olmak bizimde hakkımız...

Bu konuda yetkili kişilerden rica ediyoruz bu engellilere engel olan sorunları göz ardı etmeyin.
SAYGILARIMIZLA.
#MUTLU OLMAK BİZİMDE HAKKIMIZ#