Hendek Vadi Emlak
Hendek İlçemizde bulunan Gürcistan vatandaşı Tinatin Makadze,Hendek Müftülüğü ’ne gelerek, kendi isteği ile Müslüman olma ve Zehra ismini alma talebi ile müracaatta bulundu.

Hendek Müftülüğünde gerçekleştirilen İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin ,  Murakıp Musa Özdemir ile şahid ve tercüman olarak Yeni Camii Müezzin Hasan Yalçın  ve Emekli Gazi Rüştü Çürüksulu’nun hazır bulunduğu program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin’in günün anlam ve önemine yaptığı konuşma ve Murakıp Musa Özdemir’in tarafından yapılan dua ile devam etti.

İhtida merasimde müteakiben: “Şüphesiz inanırım şehadet ederim ki, Allahtan başka ibadete layık ilah yoktur  ve  yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed Allahın kulu ve resulüdür.”  diyerek  Kelime-i Şehadet getiren,

İslam Dini ile müşerref olan ve Zehra ismini alan Tinatin MAKADZE,

“Allah’ın huzurunda ve şahitlerin de şehadeti ile isteyerek, severek ve her hangi bir baskı altında kalmadan İslamiyet’i seçtim.” dedi ve memnuniyetle İslam Dinine dahil olduğunu ifade etti.

İlçe müftümüz merasim sonunda, Zehra ismini alarak Müslüman olan bu kardeşimize Türkçe Mealli bir adet Kur’an-ı Kerim hediye etti ve tanzim edilen 'ihtida belgesini'  de kendisine takdim etmesiyle merasim sona erdi.