Koronavirüs (Covid-19) dolayısıyla ertelenen ve 11 Ağustos Salı günü gerçekleştirilmesi planlanan Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Kongresi ikinci defa ertelendi.
İkinci defa ertelendi
Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Emin Kula, 11 Ağustos Salı Günü Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Toplantı Salonunda yapılması planlanan Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Kongresinin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
Kasım ayı içerisinde yapılacak
Kongrenin ertelemesi ile ilgili bilgiler veren Kula, “Önemli Duyuru! İçişleri Bakanlığı Kararınca, 7244 Sayılı Kanun’un 2. Maddesinin C bendi gereği ertelenen Dernek Genel Kurulları, bu kez İçişleri Bakanlığı tarafından 31/10/2020 tarihine kadar ertelenmiştir. Bundan dolayı 11 Ağustos 2020 Salı günü gerçekleştirilmesi kararlaştırılan 3. Olağan Genel Kurulumuz 31/10/2020 tarihinden itibaren 30 gün içerisinde yapılmak kaydı ile ertelenmiştir” ifadelerine yer verdi.
3 Aday var
Kongre tarihi ile ilgili yapılan düzenlemelerin Muhtarlara bildirildiği öğrenilirken, Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanlığı için Adaylar arasında mevcut Başkan Soğuksu Mahalle Muhtarı Dursun Emin Kula, Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz ve Yukarıçalıca Mahalle Muhtarı Kadir Yağlı bulunuyor.